Krem Simil Raffaello

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
KREM SIMIL RAFFAELLO
http://www.cookaround.com/yabbse1/showthread.php?t=77130
250 g mascarpone
100 g mleka skondensowanego slodzonego
150 ml smietany do ubijania nieslodzonej
150 g bialej czekolady
pol paczki wafli waniliowych / takiej o wadze 175 g /
drobniutko siekane migdaly / posypka migdalowa /
wiorki kokosowe / nie sa konieczne, jesli uzywamy ich do dekoracji tortu, deseru itp. /
- ubic mascarpone mikserem
- dodac mleko skondensowane i ubic dokladnie na krem
- zagotowac / prawie zagotowac / 100 ml smietany / 50 ml zostawic na potem /, dodac drobno posiekana biala czekolade, stopic, schlodzic, dodac do kremu na bazie mascarpone
- dokladnie wymieszac
- ubic reszte smietany i dodac do kremu
- pokruszyc wafle, dodac do kremu uzupelniajac sekanymi migdalami i wiorkami kokosowymi / taka iloscia, aby krem nie wyszedl zbyt gesty /

UWAGA:
Krem ten przetestowala Maraa:
"Zrobiłam dzisiaj ten krem. Jest pyszny i delikatny. Ale zmieniłam trochę proporcje składników, bo dla mnie większość włoskich ciast i deserów są
za słodkie. Oczywiście poza lodami, które we Włoszech smakują mi najbardziej lecker.gif
Dla porządku podaję moje proporcje.
- 2serki mascarpone (250g)
- 100g mleka skondensowanego słodzonego
- 300ml śmietany (użyłam 36%)
- 200g białej czekolady
Reszta jak w przepisie wyżej. Dla mnie był OK i dla wszystkich pożerających ciasto też."
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
,,Czyli nie bylo problemow ze smietana? O to sie martwilam. ''

Linn, przepraszam dopiero dzisiaj przeczytałam ten post. Odpowiadam tutaj, żeby wszystko było w jednym miejscu.

Ze śmietaną nie było żadnych kłopotów. Ale zapomniałam wcześniej napisać, że jak rozpuściłam w niej czekoladę i schłodziłam to przed połączeniem z resztą kremu ubiłam ją trochę.
Ten krem nie powinien sprawiać problemów, bo jego gęstość można przecież regulować ilością wafli. Radzę dodawać je stopniowo, bo podczas mieszania chłoną wilgoć i krem może zrobić się zbyt gęsty.
W smaku rzeczywiście przypomina czekoladki Raffaello.
lecker.gif
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Krem jest zwarty i na pewno można go wykorzystać do babeczek. A jeżeli okazałby się zbyt rzadki można dodać więcej wafli lub migdałów. Moim zdaniem to wielka zaleta tego kremu, że jego konsystencję sami możemy sobie regulować według własnych upodobań i potrzeb.

wink.gif
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Trzeba tylko uwazac, aby nie przesadzic z wafelkami: jesli bedzie ich za duzo, wyjdzie za twardy.
 

Beata71

Member
Sty 19, 2006
428
0
0
Zrobiłam, bardzo dobry i szybko się go produkuje (robiłam go jak moi goście już się błąkali po domu).

Używałam go do babeczek, część z wafelkami, część bez. Ta część bez wafelków po kilku godzinach w lodówce zastygła bez problemów więc myślę, że można też bez nich (no ale wtedy to już nie rafaello chyba).
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Jest polskie mascarpone z Piątnicy, dostępne w Biedronce. Mascarpone jest naprawdę w większości sklepów, także tych typu Lidl czy Netto, poszukaj lepiej
icon_wink.gif
 

dinowelwet

Member
Paź 23, 2008
61
0
0
dzieki:)wyruszam zatem na powazniejsze poszukiwania.wstyd sie przyznac,ale w sklepach,ktore wymienilas akurat nie bylam,sie poprawie.
 

le_soleil

Member
Lis 18, 2008
26
0
0
Witam!
Szukam masy do tortu, który będzie dekorowany masą cukrową. Czy ten krem będzie odpowiedni? Bo zapowiada sie pysznie, tylko nie wiem, czy "utrzymie" dekoracje? On stężeje czy jest raczej konsystencji bitej śmietany?
Bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.