Sprzątanie lodówki czyli sernik z truskawkami

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Jak w tytule, powstał z artykułów dostępnych w danej chwili w lodówce:
Składniki:
Spód:
1 paczka (225g) rozkruszonych ciastek digestive + 1 kopiata łyżka kakao + rozpuszczone masło (ok. 3 czubatych łyżek)
Masą ciasteczkową wyłożyć spód tortownic (średnica 25 cm)
Masa serowa:
1/2 kg sera śmietankowego (kupiłam w Biedronce),
1 jogurt grecki (waga:340g),
2 łyżki mąki,
3 jajka,
2 białe czekolady ( ja miałam o smaku bourbon-wanilia)
2-3 łyżki wody.
Czekoladę rozpuścić z 3 łyżkami wody.
Do miski wrzucić serek, jogurt i jajka. Krótko zmiksować, dodając w trakcie 2 łyżki mąki. Następnie dodać czekoladę. i znów wymieszać. Wlać do tortownicy i do piekarnika o temp. 160 stopni, na 1 godzinę . Pozostawić w piekarniku ok. 20 minut a następnie odrobinę uchylić piekarnik i studzić. W połowie pieczenia wierzch przykryłam folią, aby się zbyt nie przypiekł.
Masa śmietanowa:
200-300 ml śmietany kremówki ubić z 1 śmietan-fixem. Wyłożyć na upieczony sernik.
Całość wstawić do lodówki
Masa truskawkowa:
Zmiksowane truskawki w ilości ok. 1/2 kg (ja miałam takie w zamrażalniku)
1 galaretka truskawkowa,
2 łyżeczki żelatyny
1 szklanka wody
Galaretkę rozpuścić w wodzie i dodać żelatynę. Wlać do lekko rozmrożonych truskawek. Masa truskawkowa dość szybko zacznie się ścinać. Wylać na masę śmietanową.

Wstawiamy do lodówki na kilka godzin

edit 12.06.2010

sernik_tr7.JPG

na zdjęciu jest sernik, w którym użyłam białą czekoladę z drobinkami truskawek. Po upieczeniu, na gorący wyłożyłam śmietanę z wanilią i po pełnym wystudzeniu dałam na wierzch mus truskawkowy
 

Załączniki

  • sernik_tr7.JPG
    sernik_tr7.JPG
    61 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

olasz

Member
Gru 2, 2007
3,261
0
36
brzmi jak cos, czego dokladnie mi w tej chwili potrzeba
icon_smile.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Dzisiaj, w ramach utylizacji białej czekolady z kawałkami moreli, nastąpiła kolejna modyfikacja. Składniki na masę serową jak wyżej (poza oczywiście czekoladą, bo ta była teraz biała z kawałkami moreli). Pieczenie też. No i chłodzenie w lodówce także samo. Po nocy w lodówce, zwieńczenie dzieła. Dwie puszki moreli odsączyłam i zmiksowałam. Galaretkę morelową rozpuściłam w 3/4 szklanki wody i połączyłam z morelami. Do lekkiego stężenia wstawiłam do lodówki i dopiero na sernik.
Ten z truskawkami bardzo smaczny, ale z morelami powalił mnie na kolana. Zaczynam szukac kolejnej czekolady białej z dodatkiem moreli.
Tym razem jest bez warstwy śmietanowej.
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Tak bardzo posmakowała mi wersja morelowa, że robiłam polowanie na tę białą czekoladę z kawałeczkami suszonych moreli. Wreszcie upolowałam. I już zajadam się morelowym sernikiem. Maleńkie kawałeczki owoców widac w serze

 

Załączniki

  • P9240163.JPG
    P9240163.JPG
    5.3 MB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
strafe.gif
Krysiu,ty juz przestan,przynajmniej przed swietami
baa.gif


A juz mialam ustalony jadlospis!Bez sernika oczywista!

CUDNY JEST!
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Po razierwszy użyłam białej czekolady z dodatkiem kawałeczków truskawek. Kupowałam w lidlu. Świetnie się sprawdziła. A tych okruszków truskawkowych , jak widac na zdjęciu , jest naprawdę dużo. Trochę byłam przerażona jak rozpuszczałam czekoladę, bo te truskwaki były twarde i takie jakieś dziwne. Ale w serniku......mmmmmmmmmniam. W całym domu pachnie truskawkami. Aż nie chce mi się patrzec za okno.
 

mała m.

Member
Paź 13, 2007
419
0
0
Muszę podnieść, bo serniczek - fantazja Krystyny, jest boski i basta.
icon_wink.gif

Już troszkę czasu upłynęło, odkąd go zrobiłam, ale opinię wystawiam teraz, bo zdjęcia odzyskałam. Nie oddają tego smaku oczywiście, ale zawsze to coś, aby skusić może jakichś łasuszków.
Warstwę śmietankową wykluczyłam, coby trochę zredukować słodyczy, a przy okzaji kalorii;-) Ciasto nie za słodkie, orzeźwiające, a przy tym proste w wykonaniu. Nic tylko robić!

Serniczek.JPG

serniczek_2.JPG
 

Załączniki

  • Serniczek.JPG
    Serniczek.JPG
    174.3 KB · Wyświetleń: 1
  • serniczek_2.JPG
    serniczek_2.JPG
    139.9 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,380
3,660
113
Ostatnią edycję dokonał moderator: