lody mocno czekoladowe

fastyna

Member
Paź 30, 2007
223
0
0
Od kiedy mam maszynę do robienia lodów jest ona w użytku codziennie. Nie używam jej tylko wtedy jak się mrozi... Były już lody karmelowe i brzoskwiniowe ale niestety nie zdążyłam zrobić zdjęcia. Teraz przyszła pora na lody czekoladowe. Zdjęcie jest ale też już końcówki, nie wiem jak mi się udało je zrobić
icon_smile.gif
Lody mają intensywny czekoladowy smak, wręcz gorzkawy, ale dla mnie jest super ale ja jestem czekoladoholikiem...
icon_smile.gif




szklanka śmietany kremówki

szklanka tłustego mleka

1/4 szklanki cukru

tabliczka gorzkiej czekolady

łyżeczka ekstraktu waniliowego



Podgrzać w garnuszku śmietanę, mleko i cukier aż do rospuszczenia. Zdjąć z ognia i dodać pokruszoną czekoladę. Mieszać aż do uzyskania jednolitej kremowej masy. Ostudzić do temperatury lodówkowej i do maszyny
icon_smile.gif
Dalej postępować jak w instrukcji maszyny.

lodyfs3.jpg
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Tak malo cukru ?
Na pol litra plynu i gorzka czekolade tylko 1/4 szklanki cukru ?
Podziwiem, dla mnie to nie do przeklniecia
icon_biggrin.gif


A na zimno slodycz jest jakos slabiej wyczuwalna smakowo.
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

fastyna

Member
Paź 30, 2007
223
0
0
w przepisie oryginalnym byly chyba 3 tabliczki czekolady i 1/3 szklanki cukru ale 2 razy tyle mleka i śmietany, niestety moja maszyna by tego nie zmieściła
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

fastyna

Member
Paź 30, 2007
223
0
0
szczerze to nie pamiętam, znalazłam jakis czas temu na jakiejś angielskiej stronie musiałabym dobrze poszukać..
 

fastyna

Member
Paź 30, 2007
223
0
0
ale tylko trochę z reszta wszystkie lody które robię trafiają od razu do zamrażarki, tylko sobie jedna porcję nakładam na spróbowanie