Migdałonez*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Migdałonez, czyli "majonez" z migdałów, bez jajek

S4021947.JPG

Przepis znalazłam tu .Pomyślałam, że może przydac się osobon niejedzącym jajek. Konsystencja nie jest tak gładka jak w tradycyjnym majonezie, ale smak jest bardzo zbliżony. Uważam, że warto poeksperymentowac z tym przepisem, migdałonez może być całkiem niezłym zastępstwem majonezu, np. jako sos sałatkowy.

80 d migdałów bez skórki ( paczka)
tyle samo wody
oleju tyle co wody i migdałów razem
szczypta cukru
szczypta pieprzu cayenne
1/2 łyżeczki soli
nieduży zabek czosnku



Migdały i wodę zmiksować blenderem w wysokim pojemniku na mozliwie najgładszą masę. Dodać czosnek i przyprawy.
Następnie cienkim strumykiem wlewać olej, mieszając tworzący się sos blenderem.
W miarę dodawania okeju sos gęstnieje, mój zdęstniał do konsystencji smietany 18%.
 

Załączniki

  • S4021947.JPG
    S4021947.JPG
    35.5 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Pinkberry

Member
Lut 17, 2008
309
0
0
O ale fajne. I jest szansa, że będzie smaczne, czego o zwykłym majonezie nie mogę osobiście powiedzieć ;)
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Jest smaczne, ale ostrzegam, ze trochę inne, choć smak zbliżony. Przede wszystkim - trochę wyczuwa się konsystencję drobniutko zmielonych migdałów. Jest tez trochę rzadszy. Może to by się zmieniło, gdyby dodać więcej oleju, ja juz nie dodawałam. Moim zdaniem dobry, pasuje na sos sałatkowy.
icon_smile.gif
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
ciekawy przepis ... bede musiala kiedys wyprobowac bo jestem ciekawa smaku tego migdalowego majonezu
 

Pinkberry

Member
Lut 17, 2008
309
0
0
No migdały mają to do siebie, że zawsze się wyczuwa "wiórki" - tak samo w serku migdałowym, ale w niczym nie ujmuje mu to uroku
icon_smile.gif