Filet z kurczaka duszony*

Azazelle

Member
Wrz 1, 2006
1,706
0
0
Jem to w koło Macieju, przepis toto właściwie nie jest, ale może komuś zasmakuje, jak i mnie
icon_smile.gif


Na 1 osobę:
- filet z kurczaka na miarę zapotrzebowań konsumenta
- 3 duże pieczarki
- kilka plasterków cebuli
- ćwiartka papryki
- łyżka czosnku z płatkach
- jedna suszona papryczka chilli
- ostra papryka
- curry / przyprawa do kurczaka
- sól
- zioła do grilla
- suszone pomidory w wersji "na proszek"
- wywar z kurczaka (z kostki...) albo woda

opcjonalnie: żółty ser, parmezan, mozarella

Kurczaka przyprawić dość obficie papryką i curry. Posolić. Optymalnie pozwolić mu na odstanie, ale jak się człowiekowi spieszy... Pieczarki pokroić na plasterki, cebulę w piórka, paprykę na kawałeczki. Rozgrzać mocno teflonową patelnię, na suchą wrzucić kurę i obsmażyć chwilę z obydwu stron. Podlać wodą albo rosołkiem. Wrzucić pieczarki, cebulę, paprykę, posypać przyprawą ziołową (albo ulubionymi ziołami), czosnkiem, wkruszyć papryczkę.
Dusić pod przykryciem 10 - 15 minut, odkryć. Posypać wszystko pomidorami, lekko dosolić (ewentualnie położyć ser na ptactwie lub posypać parmezanem). Przykryć i na małym ogniu jeszcze poddusić. W razie potrzeby dolać ciut wody.

Na koniec odkryć i na sporym ogniu odparować.

Et voila - pyszne danie gotowe
zahnlos.gif


Lekkie, łatwe, przyjemne; mięso jest delikatne i soczyste, pasuje do ziemniaków, ryżu, dowolnej surówki. Tylko uczciwie uprzedzam, zrobione w ten sposób, choć samo dość łagodne, ma do towarzystwa upiornie ostre pieczarki!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
To jest zdecydowanie niedoceniony przepis! Pycha, nic dodac, nic ujac.
Pomidorow suszonych nie posiadalam, wiec wrzucilam lyzeczke przecieru. Tez dobrze. Zamiast filetu bylo podudzie, mysle, ze z filetem to juz w ogole, pelen luksus.
Aha, najlepsze te pieczary z papryka i czosnkiem.

Zdjecie jest jakie jest, nie chcialam czekac, az wystygnie i para przestanie sie unosic.
icon_wink.gif


Imagem_037.jpg

 

Załączniki

  • Imagem_037.jpg
    Imagem_037.jpg
    183.6 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Azazelle

Member
Wrz 1, 2006
1,706
0
0
O, Ines, dzięki
icon_wink.gif
Jakoś zawsze zabiorę się za konsumpcję zanim pomyślę o zdjęciu!

Fajnie jest nadziać pierś np. pastą paprykową, kawałkiem suchej krakowskiej czy wędzonki, kawałkiem ogórka... Zdecydowanie, przyznaję się, mój ulubiony sposób na kurczaka
icon_smile.gif


Cieszę się, że smakuje!
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Byl replay, dla mnie i dla kuzynki, ktora rowniez bardzo lubi poziac troche ogniem. Wiec chcialam jej zaserwowac cos odpowiedniego;). Tym razem z filetem. Pewna modyfikacja - wrzucilysmy mrozonke chinska zamiast papryki, wyszla calkiem mila alternatywa.
Troche mniej chili, bo i Mateusz mial zjesc. Zjadl ze smakiem,ale dostal wiecej ryzu i mniej sosu
icon_wink.gif
.
 

Madzius

Member
Lip 21, 2009
210
0
0
Pysia ^^ Szybko się ciacha, potem duszenie - szybkie i pyszne danie
icon_smile.gif


Fotki:

IMG_0001.JPG
IMG_0005.JPG

Zaraz sobie jeszcze podleję, ale nie chciałam takiego kompletnie rozciapranego pokazywać :D:D
 

Załączniki

  • IMG_0001.JPG
    IMG_0001.JPG
    31.1 KB · Wyświetleń: 0
  • IMG_0005.JPG
    IMG_0005.JPG
    27.9 KB · Wyświetleń: 0

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Przepyszne danie, aczkolwiek nie dodałam papryczki chili ani curry (zamiast tego przyprawę do kurczaka) ani suszonych pomidorów. Mnie troche przypomina kurczaka w curry podawanego w wietnamskich restauracjach. Próbowałam takiego przyrzadzać, ale samo curry, które dodawałam powodowało, że cała potrwa była jakaś taka za bardzo pachnąca ta przyprawą (chyba ciężko o dobre curry w ogóle) a w przyprawie do kurczaka Kamisa jest ona wyczywalna jakoś tak subtelniej. Ze zmian: pieczarki obsmazyłam troche na silnym ogniu osobno. Bardzo polecam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

agaimisia

Member
Cze 5, 2012
1
0
0
ja nieco zmodyfikowałam przepis dałam więcej pieczarek, papryki robiłam bez czosnku i pomidorów i wyszło super. oto efekt

 

Załączniki

  • DSC02116.JPG
    DSC02116.JPG
    2.2 MB · Wyświetleń: 0