pizzowe pierogi, wygodniej je jeść niż zwykłą pizzę*

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Do ciasta użyłam swojego ulubionego ciasta z ziemniakami ale polecam też ciasto podane przez Malgosimi
farsz jaki kto lubi, jadłam z mięsem mielonym, serem żółtym i sosem jakimś pomidorowym ale przyznam, ze nie za bradzo mi to podpasowało, ale czemu nie, tak też może być.
Ja robiłam tak:
cebula w kostkę, przesmażona (zeszklona) na oleju, można dodać czosnek. Do tego poszatkowane jak kto chce pieczarki ( ja pokroiłam w półplasterki) , smażyć, aż wyparuje sok z pieczarek, aby później ciasto od zbyt mokrego farszu nie zrobiło się glinowato zakalcowate., dodać sól, pieprz, jakie kto chce przyprawy (JA DAŁAM OREGANO)

ser żółty łatwo topliwy starty na grubych oczkach.
No i obrazki jak robiłam( jakość niektórych straszna, ale nie miałam głowy aby jeszcze tym się przejmować):
ciasto podzielić na kilka części , rozwałkować na placek i aby był w miarę równy wyciąć np. wg talerzyka:
pierog_pizzowy1.jpg
pierog_pizzowy2.jpg

potem na połowę placka nałożyć trochę startego sera:
pierog_pizzowy3.jpg

farsz z pieczarek:
pierog_pizzowy4.jpg

znów ser:
pierog_pizzowy5.jpg
pierog_pizzowy6.jpg

złożyć na pół i skleić dobrze brzegi, można jakoś fantazyjnie , ale mnie niezbyt ładnie powychodziło, muszę poćwiczyć.
pierog_pizzowy7.jpg

Pierogi przed pieczeniem odstawić aby podrosły, w międzyczasie nagrzać piekarnik ( ja piekłam na kamieniu z termoobiegiem ale jak zwykle nie zanotowałam w jakiej temp.
icon_redface.gif
( chyba ze 150stopni ), smarowałam przed pieczeniem niektóre zwykłą wodą inne wodą z odrobiną oleju.
pierogi_011.jpg

w czeluść, która niestety trochę się tam w środku robi można wtrysnąć sobie ketchup lub inny ulubiony sos.
tu nadgryziony pieróg ( a właściwie na wpół zjedzony, bez ketchupu):
pierogi_013.jpg

no, opisałam się trochę, ale może ktoś spróbuje. Ja na pewno często będę to robić, bo nawet do pracy wolę takie coś sobie wziąć, w mikrofalówce podgrzać niż zwykłą kanapkę.
 

Załączniki

  • pierog_pizzowy1.jpg
    pierog_pizzowy1.jpg
    121.7 KB · Wyświetleń: 4
  • pierog_pizzowy2.jpg
    pierog_pizzowy2.jpg
    134.7 KB · Wyświetleń: 4
  • pierog_pizzowy3.jpg
    pierog_pizzowy3.jpg
    136.7 KB · Wyświetleń: 4
  • pierog_pizzowy4.jpg
    pierog_pizzowy4.jpg
    144.4 KB · Wyświetleń: 4
  • pierog_pizzowy5.jpg
    pierog_pizzowy5.jpg
    137.9 KB · Wyświetleń: 4
  • pierog_pizzowy6.jpg
    pierog_pizzowy6.jpg
    138.9 KB · Wyświetleń: 4
  • pierog_pizzowy7.jpg
    pierog_pizzowy7.jpg
    119.5 KB · Wyświetleń: 4
  • pierogi_011.jpg
    pierogi_011.jpg
    197.3 KB · Wyświetleń: 4
  • pierogi_013.jpg
    pierogi_013.jpg
    191.8 KB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ha! Czelusc najlepsza jest!
Kocham calzone, a Twoje ciasto wyglada przepisowo, bez cienia zakalca.
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Wspaniały pomysł te pierogi. Od razu zapisuję sobie, aby w najbliższym czasie wykorzystac. Lubię takie danka.
A brzegi są ślicznie sklejone.
Małe pytanie - chyba mogę piec bez kamienia ?
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
kermidt @ 29 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=757038Ha! Czelusc najlepsza jest!
Kocham calzone, a Twoje ciasto wyglada przepisowo, bez cienia zakalca.
znaczy się, to calzone jest? ja tam się nie znam zbytnio na zagramanicznych nazwach, więc mówię na to pierogi. A zakalca rzeczywiście nie było. Dodam jeszcze, ze można zamrozić, moja Joanka chce takie zamrożone na stancję, żeby potem mogła sobie wyciągać jak ją głód dopadnie i odgrzać w piekarniku.

No pewnie, ze można bez kamienia, a że ja go mam( Jezzzu, strasznie wygląda już niestety) to na kamieniu takie rzeczy piekę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Czy mogłabyś podać przepis na ciasto, albo przynajmniej miejsce, gdzie to mogę znależć? Reszta jest dla mnie jasna i bardzo smakowita. Chcę je zrobić, wlaśnie z pieczarkami.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja jestem zwolenniczką używania w Polsce polskich nazw, dlatego nie zwracam zbytnio uwagi na te obcojęcyczne, które coraz powszechniej są używane przez Polaków, wnerwia mnie np jak ktoś mówi ze na obiad robił gnocchi ( czy jak tam się to pisze) a dla mnie to po prostu kopytka, sama też czasem używam takich nazw( wiadomo, ze to nieuniknione i czasami nawet śmieszne bloby mówić inaczej) ale staram się nie przesadzać zawsze mówię np. pizza, spaghetti, ale raczej to calzone będzie dla mnie zawsze pierogiem tak jak gnocchi kopytkami
icon_biggrin.gif


Teraz dopiero widzę, że sporo tu na forum przepisów na to calzone, no i widzę że się wygłupiłam , że to tu wstawiłam myśląc, że to taki super pomysł
dump.gif
biggrinflip.gif
rofl.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
seniorka @ 29 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=757073Czy mogłabyś podać przepis na ciasto, albo przynajmniej miejsce, gdzie to mogę znależć? Reszta jest dla mnie jasna i bardzo smakowita. Chcę je zrobić, wlaśnie z pieczarkami.
przepisy na ciasto są w pierwszym poście, wystarczy kliknąć w nazwy moje ciasto z ziemniakami, albo to malgosimi,
albo po prosdtu poszukać sobie w wyszukiwarce przepisów na CALZONE
icon_wink.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Farsz polecam zrobić z podsmażonego kurczaczego mięska plus brokuły w kawałeczkach i papryka oczywiście z dodatkiem sera. Taką wersję zawsze zamawiam w mojej ulubionej pizzerii - do tego pomidorowy sos czosnkowy - mmmmm przepyszne.