Ciasteczka uparciuchy

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
skład:
2 kostki margaryny
1/2 kg mąki
1 mała śmietana (200 ml)

Razem zagnieść wieczorem i do lodówki na noc.
Na drugi dzień rozwałkować niezbyt cienko ok. 1,5–2 cm. Pokroić na kwadraty do środka dać marmolady i skleić przeciwległe wierzchołki. Piec w tem ok 200℃ az się zezłoca. Można polukrować lukrem najprostszym czyli z cukru pudru i odrobiny goracej wody + aromat rumowy.

Że są pyszne to nie bede mówic

smacznego
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Baśka

Member
Wrz 13, 2004
1,129
0
36
Hej Iguanko to znowu ja!

Właśnie skończyłam piec uparciuchy, i odkryłam że te ciacha mają jeden zasadniczy feler, otóż po wyjęciu z piekarnika ulatniają się niczym kamfora, wyszło ich całkiem sporo i gdyby nie bałagan w kuchni to w ogóle śladu by po nich nie zostało ;)

Chciałam zrobić fotkę, ale nawet okruszka nie było.

Pozdrawiam Baśka
ale się ich nalepiłam
whew.gif
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Z budyniem nie sprawdzałam bo to sa raczej malutkie ciasteczka ale może warto sprawdzić. Pieczenie w dzień chyba im nie szkodzi :lol: Byle sobie odpoczeły 12 godzin w lodówce.
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Lepiej ich nie zamykac bo sie robią wilgotne. Ciesze sie ze sie udały. Następnego dnia też sa smaczne.
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
a zdjecie uparciuchow gdzie? :mrgreen:

pzdr
yenn
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Sorry w tortach się zagrzebałam i do ciastek nie patrzyłam :oops:
Zastępowac nie próbowałam bo smak i konsystencja mi pasuje więc jak masz ochote na experymenta to prosze bardzo . Cena oczywiście wzrosnie :mrgreen:

Dlaczego uparciuchy? Dlatego ze starowinka która je robiła i od której wycyganiłam recepture twierdzi ze niczym nie smaruje i wszystkie jak zawinie w becik tak zostaja a mnie się niektóre otwieraja troche :shock: za to jak dziecko zawija to się trzymają :dump: dlatego Nati mówi o nich uparciuchy i twierdzi ze trzeba je namawiac zeby siedziały zamknięte :mrgreen:

Foto nie posiadam ale Kamila zrobiłą foto w swojej wersji zwijania.

Mam foto z netu jak mają wygladać czyli zawinięte w becik (to składania podobno się tak nazywa.

becikifrancuskieczyliuparciuch.jpg
 

Apsik

Member
Paź 29, 2004
856
0
0
Marghe, no jak to bez odpowiedzi? Toż Iguana odpowiedziała Ci w poprzednim poście. Tak przynajmniej myslę, że to o eksperymentach to właśnie zamiany margaryny na masło dotyczy