Pieczone frytki z batata

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Zainspirowal mnie ten blog ipost na nim, szczegolnie ze nigdy wczesniej nie jadlam batatow

http://pinchmysalt.com/2008/11/04/vote-the...t-potato-fries/

Zrobilam bataty nieco inaczej niz autorka, mysle ze oba sposoby daja pyszny efekt


bataty (srednio 1 batat na osobe)
oliwa
sol

ja ponadto dalam swiezy tymianek i chilli, autorka dala swiezy rozmaryn i czosnek

1. Bataty obrac i pokroic na wieksze frytki (lub nie, mozna miec tez "frytki ze skorka")
2. Oliwe utrzec z wybranymi przyprawami
3. Do miski z frytkami przelac oliwe z przyprawami, wybeltac
4. Piec okolo 30-40 min w 200C

Podawac z dipami ktore zlamia slodycz ziemniakow

Wg "Pinch my salt" mozna podac z dipem z sosu serowego (proporcje nieco przeze mnie zmienione)

200ml creme frache
1 lyzka majonezu
pieprz
proszek cebulowy lub szczypiorek
100g pokruszonego twardego niebieskiego sera

Skladniki dobrze wymieszac na paste

O a tak wygladaja moje bataty, przed pieczeniem

batat1.jpg

 

Załączniki

  • batat1.jpg
    batat1.jpg
    372.7 KB · Wyświetleń: 0

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Aga-a widzialam je kiedys w BOMIm w Polsce, mysle ze w duzych supermarketach tez powinny byc

Smakuja wedlug mnie podobnie do brukwi
icon_smile.gif
bardzo smaczne
icon_smile.gif
 

izunia2007

Member
Cze 4, 2008
1,294
0
0
Amerykanie bataty jedza doslownie do wszystkiego.Powiem szczerze ze sa dania do ktorych pasuje,a sa takie gdzie niestety niemoge sie przemoc do ich slodkiego smaku.Wlasnie w tym miesiacu bedziemy obchodzic Swieto Dziekczynienia,ktore nie moze sie obejsc bez pieczonego indyka i bez slodkich ziemniakow.Frytek jeszcze nie jadlam.A najgorsze co mnie denerwuje to to,ze nie obieraja ziemniakow.
 

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Ups... u nas kosztuja tylko nieco wiecej niz zwykle ziemniaki, dlatego dalam to do watki tanie dania... moze ktos moglby go w takim razie przeniesc do Malych danek?

A w smaku tak, troche przypominaja marchewke rozgotowana ale dla mnie blizej im do brukwi (turnip, swede)
icon_smile.gif
 

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Acha... na surowo tez podobno przypominaja marchew - pokroilam te frytki, polalam oliwa i wyszlam na chwile wyrzucic smieci wracam a tu moj polowek zasuwa surowe batatowe frytki i jeszcze chwali ze takie dobre wyszly (uwielbia marchew) :D Oczywiscie surowych jesc nie polecam bo rownie niestrawne co surowe ziemniaki
icon_smile.gif

 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Do tej pory nie wiedziałam nawet, że bataty istnieją
icon_redface.gif
Dzięki temu wątkowi zaczną ich poszukiwania, bo frytki z nich wyglądają bardzo apetycznie.