Smażone pierożki z ciasta twarogowego*

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Smaczne i szybkie pierożki, zupełnie inne niż te gotowane. Pyszne z obojętnie jakim farszem. Zwykle smażyłam we frytownicy i powstawały fajne pęcherzyki powietrza. Dziś niestety smażone na patelni i tych fajnych pęcherzyków, które dodają uroku pierożkom zabrakło. A może to wina sody? Może za długo otwarta była?
gruebel_2.gif
Nieważne, bo smak ten sam
lecker.gif


Z tej porcji ciasta wychodzi mi jakieś 25 szt pierożków, wykrajanych szklanką do whisky
icon_wink.gif
czyli większą niż normalna:

25 dag twarogu (ja kupuję taki mielony w Lidlu)
1 1/2 szklanki mąki
1 jajo
szczypta soli
nie pełna łyżeczka sody

Zagnieść ciasto, w razie potrzeby dosypać mąki. Rozwałkować cienko, ok 2-3 mm podsypując mąką. Wykrajać okrągłe placki, nakładać dowolny farsz i zlepiać. Smażyć w głębokim tłuszczu na złoty kolor.

Dziś zrobiłam z mięsem mielonym i wyszły tak:

SNV82034.JPG
SNV82035.JPG

Bardzo smaczne są z farszem kapuściano-grzybowym i takim jak do ruskich
lecker.gif
tutaj można kombinować z farszami
icon_mrgreen.gif
 

Załączniki

  • SNV82034.JPG
    SNV82034.JPG
    94.3 KB · Wyświetleń: 2
  • SNV82035.JPG
    SNV82035.JPG
    87 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Surowe mięso mielone, doprawione przyprawami. Na jednego pierożka kładłam czubatą łyżeczkę mięsa. W sumie poszło ok 30 dag mięsa.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
fajne te pierożki, ja jednak wolałabym z mięsa gotowanego czy pieczonego zrobić farsz, z surowego to trochę mielonym by mi zalatywało. A najbardziej chyba z ruskim farszem widzę to
lecker.gif
 

łezka

Member
Maj 4, 2007
41
0
6
Zrobiłam dzisiaj te pierożki. Robiłam je z farszem grzybowym (grzyby wcześniej ugotowałam i przekręciłam przez maszynkę). Wyszły bardzo dobre. Na patelni przypiekają się momentalnie, także szczerze powiem nie wiem czy można je zrobić z farszem surowym.
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Można, bo ja robię. a to, że się przypiekają momentalnie to fakt, ale wtedy trzeba przykręcić płomień i smażyć na takim malutkim. Bo jak za szybko usmażysz to i ciasto będzie surowe. Moje pierożki smażę ok 4-5 min z jednej strony, przekręcam na drugą i smażę kolejne 4-5 min.