ziemniaki inaczej

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
potrzebujemy:
ok. 1 kg ziemniaków
pół kostki masła lub margaryny
1 jajko
3 żółtka
sól, pieprz biały, szczypta gałki muszkatołowej

Ziemniaki ugotować w małej ilości wody lub na parze, jak kto woli. Przecisnąć przez praskę lub maszynkę do mięsa, albo zwyczajnie tłuczkiem do ziemniaków rozgnieść, ważne aby nie było grudek. Wymieszać z pozostałymi składnikami (poza 1 jajkiem) na gładką masę. Gdy ziemniaki są jeszcze gorące masła nie trzeba rozpuszczać, samo się rozpuści przy rozgniataniu ziemniaków.
Nałożyć gwiaździstą końcówkę na szprycę do dekoracji tortów i wyciskać na blachę wyłożoną pergaminem ozdobne kleksy, zrobię dzisiaj i wstawię zdjęcie.
Rozbełtać pozostałe jajko i posmarować każdego kleksa.
Piec ok. 15 minut w 210-220 st. C aż będą rumiane i złociste.



Smacznego
icon_smile.gif

 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
wyciskanie z woreczka jest bardzo proste i w zasadzie samo wychodzi
icon_smile.gif

dsc03317xn6.jpg


zapodziała mi się gwiaździsta szpryca, więc moje gwiazdki zostały ślimaczkami, co nie zmieniło całkowicie ich smaku
lecker.gif


dsc03319yw8.jpg


Po 15 minutach pieczenia lekko się zrumieniły, myślę, że jeśli zechcecie aby były bardziej chrupiące, można włączyć termoobieg.
dsc03321xq8.jpg


dsc03322hy0.jpg


Po upieczeniu na papierze do pieczenia ziemniaczki bardzo łatwo odchodzą od blachy i są genialne na ciepło.
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Duende - przepis się mi spodobał i zamierzam uraczyć rodzinę tak przygotowanymi ziemniakami, ale jak zobaczyłam te Twoje ślimaczki się mi skojarzyło tak jakoś...
roflmao_2.gif


Opinia po smakowaniu.
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Przetestowałam. Tak, jak się spodziewałam - PRZEPYSZNE!
Świetny pomysł Duende.
Niestety bez fotografii, bo musiałam tworzyć kulki (się mi urządzenie zepsuło wrr... ) i nie były "reprezentacyjne" (bo na szybko). NAstępnym razem... może się uda obfotografować ( bo następny raz z pewnością będzie
icon_smile.gif
)

(dodam tylko, że na zimno są równie smaczne)
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Od dawna chciałam podac ziemniaki jakośc inaczej, przepis spadł mi z nieba
icon_smile.gif
.
A co do formy ich podania - miałam takie samo skojarzenie jak dziewczyny
icon_smile.gif
. Mam na szczęście końcówkę gwiazdkę
icon_smile.gif
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Wy tu nie kojarzcie, tylko bierzcie się do roboty i smakujcie podnebieniam, a nie oczami!
icon_mrgreen.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Wyrysować szprycą formę kwiatka to chyba nie jest problem
icon_smile.gif

Można by użyć w tym celu również pistoletu do ciasteczek, pytanie tylko czy masa ma do tego pistoletu własciwą konsystencję?