Kurczak w warzywach

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Przepis z książki "365 obiadów na polskim stole na co dzień i od święta". Zrobiłam dziś, jednak zamiast kurczaka dałam pokrojone piersi kurze i nie dałam czosnku. Poza tym trzymałam się według przepisu. Bardzo smaczne wyszło, bardzo. Często będzie u nas gościć
lecker.gif


4 porcje kurczaka
paczka mrożonych warzyw (koniecznie z brukselką)
cebula
2 ząbki czosnku
2 łyżki ketchupu
olej i łyżka czystego smalcu (pół na pół)
sól, pieprz
łyżeczka curry
3 ziarna jałowca (zmiażdżone)

Przygotowane porcje mięsa nacieramy mieszanką soli, pieprzu i jałowca, odstawiamy na 15 min w chłodne miejsce. Smażymy na dobrze rozgrzanym tłuszczu, rumieniąc z obu stron. Przekładamy do rondla z grubym dnem. Na pozostałym ze smażenia tłuszczu podsmażamy pokrojoną w piórka cebulę i posiekany czosnek, gdy składniki się zeszklą, dodajemy warzywa i trzymamy kilka minut na ogniu, często mieszając. Gdy warzywa puszczą sok i zaczną się rumienić, przekładamy je do rondla, układając na wierzchu kurczaka, podlewamy kilkoma łyżkami wody. Do potrawy dodajemy ketchup i curry, całość przykrywamy i dusimy na niewielkim ogniu, aż mięso będzie miękkie. Sosu nie powinno być zbyt dużo, gdy trzeba, zagęszczamy go śmietaną połączoną z mąką ziemniaczaną lub kukurydzianą i doprawiamy do smaku. Podajemy z grubym makaronem lub kładzionymi kluskami. (no u mnie z frytkami było
icon_wink.gif
)

W tej chwili siedzi już w lodówce, więc zdjęcie będzie nie tego
icon_wink.gif
ale jutro, jak wrócę, i będzie jeszcze co fotografować to cyknę fotkę
lecker.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
jak dla nas nie, ale jak ktoś nie lubi curry to pewnie za dużo
icon_wink.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
wklejam foto
icon_wink.gif


SNV82223.JPG

 

Załączniki

  • SNV82223.JPG
    SNV82223.JPG
    90.6 KB · Wyświetleń: 0