Schab z jabłkami*

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
sch6.JPG

Porcja na 4 osoby:

* 750 g schaby bez kości
* 2 duże cebule
* 2-3 jabłka (reneta lub antonówka)
* sól, pieprz
* majeranek
* inne przyprawy wg smaku
* 1 łyżka mąki
* smalec lub olej do smażenia

Schab posolic, popieprzyc lub ewentualnie dac ulubioną przyprawę. Dokładnie obtoczyc w dużej ilości majeranku. Odstawic do lodówki na ok. 2-4 godziny.

Na patelni rozgrzac tłusz. Wyjac schab z lodówki i obtoczyc ze wszystkich stron w mące. Obsmażyc na rumiano ze wszystkich stron. Cebulę pokroic w dośc grube półplasterki. Do naczynia w którym będziemy piec należy włożyc 1 łyżkę smalcu (może byc inny tłuszcz) i wlac 2-3 łyżki wody. Przełożyc do niego schab z patelni, który obkładamy cebulą. Naczynie przykrywamy i wstawiamy do nagrzanego do 180 stopni piekarnika na ok. 1 godzinę.
Jabłka pokroic na cwiartki lub ósemki (nie obierac jabłek) i wydrązyc środki jabłek.
Po godzinie pieczenia , wyjąc naczynie z piekarnika i włożyc kawałki jabłek. Naczynie znów przykryc i wstawic jeszcze na ok. 20 minut.

sch8.JPG
 

Załączniki

  • sch6.JPG
    sch6.JPG
    111.9 KB · Wyświetleń: 2
  • sch8.JPG
    sch8.JPG
    110.8 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Madzia1975

Member
Gru 17, 2008
217
0
0
Wyglada bosko!!!
lecker.gif
 

gagunia

Member
Lip 10, 2007
108
0
0
Chyba trzeba zwiększyć czas pieczenia, przynajmniej ja musiałam. Sosik w smaku dobry ale chyba lepiej go zagęścić, bo u mnie wyszedł wodnisty. Ale polecam. Spróbuję zrobić ponownie z małymi zmianami.
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Przy małym kawałku schabu, jaki ja miałam (750g) czas 1 godz i 20 minut był wystarczający, szczególnie że mięso było wcześniej obsmażane. W moich założeniach, sos nie miał byc gęsty.
 

gagunia

Member
Lip 10, 2007
108
0
0
Może faktycznie mój schab miał ok. 1kg i pewnie dlatego powinnam zwiększyć czas pieczenia.Dziękuję za odpowiedź.