Roladki cukiniowe z mozarellą

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Takie coś sobie ostatnio wymyśliłam, wyszło pyszne, więc wpisuję, żeby nie zapomnieć
icon_smile.gif


Składniki (na 16 porcji):

1 średnia cukinia (taka około 20 cm)
1 duża czerwona papryka
1 duża kula mozarelli (200 g)
16 dużych liści bazylii
1 łyżka octu balsamicznego
3 łyżki oliwy extra vergine
1 ząbek czosnku
sól i pieprz do smaku

Wykonanie:
Warzywa umyć, mozarellę osączyć z zalewy. Paprykę przekroić na pół, oczyścić z nasion, włożyć do piekarnika skórą do góry (opcja grill, u mnie 280 stopni C.), piec aż skóra się zrobi czarna. Upieczoną paprykę przełożyć do foliowego woreczka, szczelnie zamknąć i poczekać aż trochę ostygnie i będzie można ją obrać ze skóry. Każdą połówkę pokroić na 8 kawałków. Do słoiczka wrzucić sól (ja dałam 0,5 łyżeczki), pieprz, roztarty czosnek, ocet balsamiczny i oliwę, zakręcić i energicznie wstrząsać do połączenia składników, powstałym sosem zalać grillowaną paprykę (ten etap można sobie przygotować wcześniej). Obieraczką do warzyw wykroić wzdłuż z cukinii 16 plastrów, tak żeby po bokach była widoczna skóra. Rozgrzać patelnię i na kropelce oliwy podsmażyć paski (dosłownie kilka sekund) tak żeby cukinia zmiękła i zmieniła kolor na żywo zielony (później pomyślałam że można by ją też króciutko zblanszować, ale nie chciało mi się wyciągać garnka i czekać aż woda się zagotuje
icon_redface.gif
). Mozarellę pokroić na 16 kawałków. Następnie brać plaster cukinii, na nim układać liść bazylii, kawałek papryki osączonej z nadmiaru sosu, mozarellę i ostrożnie zwinąć w rulonik, spiąć wykałaczką, powtarzać do wyczerpania składników. Podawać z czosnkową bagietką.

Moje uwagi:

O ile wszystkie składniki można przygotować wcześniej, to zwijać trzeba bezpośrednio przed podaniem, ponieważ sos powoduje, że listki bazylii więdną i robią się nieapetyczne. Jeszcze zdjęcie
icon_wink.gif




 

iwonka_sz

Member
Sie 27, 2008
315
0
0
Wyglądają bardzo apetycznie! I pewnie też wspaniale smakują
lecker.gif

muszę zrobić mężowi, który jest wielbicielem mozzarelli
mniam.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Oczywiście, że wspaniale smakują
icon_wink.gif
Nie dzielę się niedobrymi przepisami, wbrew pozorom nie ma z nimi tak dużo roboty. Ważne żeby po zawinięciu długo nie czekały na konsumpcję.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Ilona @ 22 Jan 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=809233Ja zawsze gotuję wodę w czajniku elektrycznym i tylko wrzątek do gara przelewam - nie trzeba tyle czekać
icon_wink.gif
O widzisz Ilonko, dobrze prawisz
daumen.gif
Czajnik elektryczny stoi pod ręką na blacie kuchennym
icon_redface.gif
nie pomyślałam o nim
dump.gif


Tobatko jeśli chcesz robić bez papryki, to pomyśl o innym kontrastowym warzywie i koniecznie zalej tym sosem, bo to on nadaje smak całemu daniu
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ja też nie lubię czekać na wodę
icon_wink.gif

Do makaronu, żeby dolac do gotujacych się warzyw - idealne rozwiązanie
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Hehehe
icon_mrgreen.gif