Gęsie pipki*

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Gęsie pipki



1 kg żołądków gęsich lub indyczych,

1 kg cebuli,

czosnek,

gęsi lub kaczy tłuszcz (ew. oliwa),

sól,

pieprz,

curry.


Wykonanie:

Żołądki sparzyć kilkakrotnie przelewając je wrzątkiem na sitku 3 - 4 razy.

Podsmażyć cebulę, do podsmażonej cebuli wycisnąć kilka ząbków czosnku (zależnie od upodobania).

Do tego dodajemy żołądki, całość dokładnie mieszamy i dodajemy trochę wody.

Solimy, pieprzymy i dodajemy curry.

Ponownie mieszamy i przykrywamy naczynie pokrywką.

Dusimy ok. 1,5 godziny, kontrolując czy woda nie wyparowała.

Później zdejmujemy garnek z gazu i wkładamy go do piekarnika na 20 minut.

Podawać z bułką chałką i surówką z tartej rzepy.


Uwagi:

Jest to danie z kuchni żydowskiej. Mam przedruk z internetuz tej strony
Bardzo lubimy to danie.
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Właśnie dzisiaj kupiłam żołądki indycze. Oczywiście nie cały kilogram, bo nie zjadłabym przez tydzień, ale mam zamiar wypróbować to danie, które nie jest mi obce z różnych przepisów. Z curry jeszcze nie widziałam. Zobaczymy co ja z tego zrobię. Dam znać, czy się udało.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
No więc zrobiłam. Miałam trochę trudności z proporcjami czosnku i curry, ale w końcu, próbując po trochu, uchwyciłam odpowiadający mi smak. Są bardzo dobre. Będą na dzisiejszy obiad. Nie mam chałki, więc zjem z pieczywem, no i surówka z rzepy jest nieosiągalna. Smakuje mi bez żadnych dodatków. Dziękuję za przepis i polecam wszystkim.
lecker.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
Nigdy nie jadłam, ale w Twoim wykonaniu wyglądają tak zachęcająco, że chętnie pokusiłabym się o ich przygotowanie, gdybym je oczywiście kiedyś zauważyła w sklepie.
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Joasiu.U nas są sklepy drobiarskie i tam często mają indycze,kacze i gęsie żołądki.Widziałam takie sklepy we Wł ,więc u Was chyba też takie są.
Warto spróbować..
lecker.gif

 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
Sklepy to są, tylko żołądków w nich nie ma.
icon_biggrin.gif
Kurzęce czasem widuję.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
U mnie można kupić żołądki gęsie, właśnie teraz, jesienią. W innych porach roku nie widuję. Żadne inne drobiowe żołądki, nie równają się z tymi gęsimi. Gęsich pipek jeszcze nie robiłam, bo zawsze były żołądki z gęsi pikantne . Następnym razem, jak kupię żołądki, to będą pipki, bo po składnikach widzę, że będzie mi smakowało
mniam.gif