Babka Pośpieszna

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Tak ją kiedyś nazwałam, a dlaczego? Mówiąc w skrócie, zawsze była robiona w pośpiechu.
Przyznam się, że przepis przeleżał dość długo zapomniany, ale wszystkiemu winna jest klątwa „babkowa” jaka zawisła nade mną od jakiegoś czasu. Po ostatniej dyskusji w "Niebie" n.t. nieudanych wypieków postanowiłam sprawdzić jak się ma moja klątwa i okazało się, że odeszła sobie w nieskończoną otchłań, a kysz ty klątwo ! idź i nie wracaj już nigdy.
Swego czasu przepis ten był wielokrotnie wypróbowywany i zawsze z pozytywnym skutkiem, a ponieważ teraz zostałam już odczarowana, będę ją piekła częściej.

3 jajka
pół kostki margaryny
2 szkl mąki pszennej
1 szkl cukru
1 cukier waniliowy
2 łyżeczki proszku do pieczenia
pół szkl mleka
dowolny aromat


Margarynę ucieramy z cukrem i cukrem waniliowym na puszystą masę. Dodajemy całe jajka i dalej ucieramy. Po trochu dodajemy mąkę z proszkiem do pieczenia, cały czas mieszając. Na końcu wlewamy aromat i mleko, wszystko razem dobrze mieszamy – ja do mieszania używam miksera. Na dużą babkę należy porcję podwoić. Temp. 180 stopni, czas pieczenia ok. 1 godz.

babkalatwa2.jpg

babkalatwa3a.jpg
 

Załączniki

  • babkalatwa2.jpg
    babkalatwa2.jpg
    295 KB · Wyświetleń: 1
  • babkalatwa3a.jpg
    babkalatwa3a.jpg
    167.6 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

abbra

Member
Mar 9, 2008
302
0
16
Wygląda na to , że klątwa poszła precz ;)
Twoja babka wygląda na bardzo puszystą
lecker.gif
. Chętnie ściągnęłabym kawałeczek z tej deseczki ;D
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
abbra @ 11 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=834054Wygląda na to , że klątwa poszła precz ;)
Twoja babka wygląda na bardzo puszystą
lecker.gif
. Chętnie ściągnęłabym kawałeczek z tej deseczki ;D
W końcu klątwa mnie opuściła, odpukam jeszcze w niemalowane
icon_smile.gif
Muszę teraz wygrzebać inne zapomniane przepisy na babki, w końcu jestem już odczarowana
icon_smile.gif
.
Babkę wczoraj pożarliśmy całą, tak sobie ściągaliśmy po kawałeczku z deski, aż została sama deska
icon_lol.gif

Faktycznie jest puszysta, właściwie taka jak należy, bardzo prosty przepis na smaczną babkę.
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0

ewik47

Member
Lis 29, 2010
11
0
0
Upiekłam tą babkę z duszą na ramieniu czy nie wyjdzie zakalec okazało sie strzał w "10",pyszna,wilgotna i super w smaku dałam pare kropelek aromatu migdałowego.
 

Madzius

Member
Lip 21, 2009
210
0
0
Miałam ochotę na jakieś ciasto, więc wchodzę na cina, a tam w ostatnio dodanych ta właśnie szybciutka babka. Wiedziałam, że to był znak
fiesgrins.gif


Tak mi na oko pasowało do formy o dziwnej średnicy, więc dodałam 1/4 składników oprócz cukru, bo zamierzałam władować rodzynki i wyszła bardzo dobrze wyrośnięta, wilgotna i słodka baba, strzał w dziesiątkę
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewik47

Member
Lis 29, 2010
11
0
0
Dziś ponownie upiekłam tą babkę,wyszła wspaniale,zapach w całym mieszkaniu będzie na stałe u mnie gościć.Jak myślisz czy sok z cytryny nic nie zepsuje,bo chciałabym upiec babkę cytynową sama skórka to może za mało???????????