Kofta z kurczęcego biustu*

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Przepis wygrzebany z bloga Arabic Bites

500 g mielonego kurzego cyca
1 zmielona cebula (użyłam czerwonej – ładnie wygląda)
Dużo posiekanej kolendry (może być też natka pietruszki) – zużyłam 2/3 kolendry rosnącej w kupnej doniczce
Bułka tarta – tyle, ile mięso zabierze
¼ łyżeczki mielonego czarnego pieprzu
¼ łyżeczki kuminu
Sól do smaku
Olej do smażenia
Farsz – dowolne warzywa, u mnie paski papryki

Mięso z dodatkami wymieszać (ja to zrobiłam dzień wcześniej, tylko bez jajka, które dałam na koniec, aby mięso przeszło smakami). Na folii spożywczej rozpłaszczyć ze dwie łyżki masy, na taki placek położyć „farsz” i za pomocą folii formować wałeczki. Instrukcja tu. Smażyć jak nasze mielone.
Polecam.
 

Załączniki

  • P1070872_1.JPG
    P1070872_1.JPG
    78.1 KB · Wyświetleń: 0
  • P1070865_1.JPG
    P1070865_1.JPG
    83.2 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

MMae

Member
Sty 10, 2009
181
0
0
Chcę zrobić w tym albo następnym tygodniu i mam pytanie: czym można kumin zastąpić?
Kuminu nie mam i nie zapowiada się, żebym nabyła (nie żebym nie chciała, po prostu nie widzę tego w sklepach), a nie wiem nawet jak smakuje
icon_redface.gif
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
MMae @ 16 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=835756Chcę zrobić w tym albo następnym tygodniu i mam pytanie: czym można kumin zastąpić?
Kuminu nie mam i nie zapowiada się, żebym nabyła (nie żebym nie chciała, po prostu nie widzę tego w sklepach), a nie wiem nawet jak smakuje
icon_redface.gif
No z tym rzeczywiście jest problem, bo ciężko znaleźć kumin w przeciętnym sklepie. Ja się przyznam, że miałam resztki kuminu ze starych zapasów. Część mięsa zrobiłam z kuminem, a do reszty dosypałam przyprawy do kebaba bodajże prymatu. Było chyba nawet lepsze od oryginału z kuminem
rofl.gif

Szukałam w necie informacji o zamiennikach dla kuminu. Znalazłam, że niestety nie ma.
 

MMae

Member
Sty 10, 2009
181
0
0
Jak zobaczyłam te kofty to stwierdziłam, że muszę je kiedyś (w najbliższej przyszłości) zrobić.
Ale im dłużej na nie patrzyłam tym bardziej ochoty na nie nabierałam
lecker.gif

I teraz aż nie wiem czy dziś na obiad nie zrobię. Miałam w planach pulpety z indyka, ale myślę, że w sumie mogę to mięso do tego użyć. No i paprykę, którą trzeba zużyć mam... i groszek... i nawet przyprawę do kebaba.
Hmmmm
gruebel_2.gif


A kumin kiedyś sobie na pewno kupię. Bardzo dużo tu na forum przepisów z kuminem co sugeruje, że warto go mieć, bo dobry jest
icon_wink.gif
 

faraula

Member
Wrz 16, 2008
180
0
0
mnie tez sie "podobuja"
Raz robilam cos podobnie wygladajacego ze szpinakiem i serem-feta.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

MMae

Member
Sty 10, 2009
181
0
0
I zrobiłam wczoraj.

Dużo pozmieniałam, bo nie miałam kurczaka, a indyka. Oprócz tego nie miałam żadnych świeżych ziół, ale dałam trochę suszonej pietruszki. Oprócz białej cebuli dałam też dwie szalotki. No i zamiast kuminu przyprawę do kebaba. Ale i tak wyszło bardzo dobre
lecker.gif
Zdecydowanie jeszcze to powtórzę!

Ja do środka dałam paprykę żółtą... ale bardzo mi się spodobał pomysł ze szpinakiem. Może następnym razem...
gruebel_2.gif