Biała jajecznica*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Przepis na jajecznicę o takiej nazwie wypatrzyłam na blogu Olive and flour.
Jajecznicę z żółtym serem znam i lubię, natomiast pomysł na jajecznicę z serkiem topionym zaintrygował mnie, więc oczywiście musiałam go wypróbować. Taka jajecznica jest niezwykle delikatna w smaku, serkowa i puszysta. Dzięki śmietanie robi się też bardzo jasno żółta - stąd jej nazwa.

jajecznica.JPG

(na 2 osoby)
3 jajka
serek topiony ( mój w kostce, 100g)
łyżka gęstej śmietany.


Na patelni rozpuścić masło. Wlać jajka, rozmieszać. Dodać pokrojony w plasterki serek topiony, mieszać, aż ser się rozpuści. Dodać łyżkę śmietany, mieszać, aż jajecznica zgęstnieje do naszej ulubionej gęstości. Posolić do smaku.
 

Załączniki

  • jajecznica.JPG
    jajecznica.JPG
    105.5 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
A ja myslalam, ze to jajecznica z samych bialek - jaka sie je w czasie diety watrobowej. Ta to dopiero jest biala
icon_wink.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Przyznam, ze nam smakowała - taka inna i delikatna w smaku .
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Dałam serek w "sztabce" śmietankowy Hochladna. Prawdę mówiąc, chciałam taki bardziej zwykły, np. topioną goudę, ale akurat nie było w sklepie. Z Hochlandem było bardzo smaczne
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Ilosc procent w smietanie ma znaczenie ? Podobnie, jak Ker, zakladalam, ze to jajecznica z bialek.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
icon_lol.gif
hihi - takiej białkowej jeszcze nie próbowałam

myślę, że ilość % nie ma znaczenia, jak długo śmietana jest gęsta.
icon_smile.gif
Ja używam 18% śmietany.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Dzieki.
Tez z bialek nie probowalam, ale skoro mialaby byc biala, to naturalnym sie wydalo bez zoltek.
icon_smile.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Jajecznicę ze śmietaną znałam od dawna ale żeby dodać do niej serek topiony - na to nie wpadłam
icon_biggrin.gif

Dziś wypróbowałam - przyznam że bardzo smaczna i delikatna mniam
mniam.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Czy podobny? Moim zdaniem - inny. Jajecznicę z żółtym jadałam wcześniej. Jest bardzo dobra, ale jednak trochę inna. Tutaj sam smak topionego nie jest tak wyczuwalny - tzn. nie jest wyczuwalne, że użyty ser to był ser topiony. Całość się robi puszysta i kremowo - serowa. Oczywiście - warto tej z żółtym także spróbować.
icon_smile.gif


(podpisane: serożerca
icon_mrgreen.gif
)


Cinko - bardzo się cieszę,że Ci smakowało
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Tak, tak - ser był prawie smakowo niewyczuwalny, nawet pomyślałam żeby użyć następnym razem większej ilosci lub jakiegoś bardziej zdecydowanego w smaku - dałam goudę.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ja też stawiałam na jajecznicę z samych białek
icon_lol.gif
( dla mnie niejadalna, bo ja żółtkolubna jestem).
Mam ochotę wypróbować tę z serkiem, tylko, że musiałabym jakoś kombinować
denknach.gif
bo u mnie w jajecznicy muszą być białka ścięte a żółtka płynne -nigdy nie mieszam całych jajek przed smażeniem, smażę mieszając samo białko żółtka skrzętnie omijając, dopiero na samym końcu mieszam wszystko razem.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Właśnie staram się, Beatko, zwizualizować sobie Twój system mieszania jajek
icon_lol.gif


W zasadzie robię podobnie. ( tyle, że bez tych manewrów biało-żółtko
icon_smile.gif
) Tzn. jeśli robię jajecznicę z jednego jajka, tylko dla mnie, to wbijam je bezpośrednio na patelnię.
Jeśli robię z większej ilości jajek, wbijam je do miseczki ( nie roztrzepuję!) i wszystkie na raz wlewam na patelnie i mieszam dopiero na patelni. Tak zresztą nawet ujęłam to w powyższym przepisie. Wiem, że są rożne "szkoły", ale ja akurat nie lubię jajek rozmąconych widelcem przed wlaniem ich na patelnię.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: