Papryka faszerowana kuskusem

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
Paprykę faszerowaną kuskusem w wersji czysto wegańskiej wymyśliłam przed wizytą kolegi, którego upodobania kulinarna bywają dla mnie .... źródłem inspiracji ;)


cc_kuskus.jpg

5 szt białej papryki
1/5 paczki kus-kus
8 szt. pieczarek
1 ząbek czosnku
1/2 cebuli
1/2 cytryny
średni por
pieprz, sól, olej z pestek winogron


Kuskus przygotować w nieco większej miseczce - zgodnie z instrukcją. Wycisnąć sok z połówki cytryny. Wlać do kaszy. Dobrze wymieszać.

Obrane ze skóry pieczarki, umyć i zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Na patelni rozgrzać 2 łyżki oleju - wrzucić starte pieczarki i smażyć je ok. 3 minuty, aż zaczną puszczać wodę. Do pieczarek dołożyć pół cebuli pokrojonej w kostkę - smażyć dalsze 3 minuty. Przełożyć do miseczki z kuskusem. Wymieszać.

Na tej samej patelni podsmażyć na łyżce oliwy białą cześć pora pokrojonego na drobne kawałki. Przełożyć do farszu. Farsz doprawić odrobiną soli i pieprzem.

Z każdej papryki odkroić końcówki z ogonkiem. Wyjąć środek nasienny. Środek papryki umyć pod bieżącą wodą i posypać szczyptą soli. Napełnić farszem. Papryki układać na blachę wyłożoną folią. Folia powinna być wysmarowana oliwą. Podlać spód wodą (ok. pół filiżanki). Zapiekać w gorącym piekarniku w temp. 180-200 st do miękkości papryki.

Ja podałam z grzankami z chleba oraz pysznymi wielkimi oliwkami. Koledze smakowało
icon_smile.gif

 

Załączniki

  • cc_kuskus.jpg
    cc_kuskus.jpg
    110.3 KB · Wyświetleń: 0

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Fajne danko, tylko gdzie nabyć taką białą paprykę? Nigdy nie widziałam jej w sklepach ani na targu
gruebel_2.gif