Nadziewane ogorki

Gosi@

Member
Lut 26, 2009
276
0
0
Schmorgurken-czyli duszone ogorki-jest to bardzo popularne w Niemczech danie zrobione z ogorkow,na ktore w Polsce mowi sie nasienne i w zasadzie chyba wiecej niz na pikle sie nie nadaja.
Tutaj sie je kroi w gruba kostke i dusi z przyprawami jako dodatek do drugiego dania czy jako jeden ze skladnikow potrawy jednogarnkowej - ja proponuje je nadziewane miesem.

Od paru lat je tak przyrzadzam,po tym,jak mnie znajoma na obiad tym uraczyla i w ciagu lata serwuje rodzinie te potrawe pare razy,bo tez im do gustu przypadlo.
Bardzo mi odpowiada zdecydowany smak i zapach ogorka,ponadto to,ze sporo koperku sie tutaj uzywa czyni te danie bardzo letnim i raczej lekkim.

Uwazam,ze jest to stosunkowo niedroga w zakupie i przyrzadzeniu potrawa,wiec dlatego zamieszczam ja tutaj
icon_smile.gif


Skladniki na 4 osoby:

* 2 spore ogorki
* 500 g mielonego mieszanego miesa
* 1 jajko
* 1 zabek czosnku
* 1/2 czerwonaj papryki
* 1/2 lyzeczki pieprzu Cayenne
* sol,pieprz,maggie w plynie lub sos worchester
* peczek koperku
* oliwa do smazenia

Ogorki obrac,przekroic wzdluz,wydrazyc,nasiona wyrzucic (lub nakarmic ptaki w wolierze,jak to moj maz robi
icon_smile.gif
icon_smile.gif
), srodki posolic i wysypac posiekanym koperkiem.
Mieso wymieszac w misce z jajkiem,posiekanym koperkiem,przyprawami,przecisnietym przez praske czosnkiem i drobno pokrojona papryka,napelnic miesna masa polowki ogorkow "z czubkiem",przykryc druga polowa i dosc ciasno obwiazac kuchennym sznurkiem.
Porzadnie je obsmazyc ze wszystkich stron na patelni,podlac woda,przykryc i dusic ok.20-30 minut,ale nie dluzej,bo sie ogorki rozwala,nastepnie je wyjac na talerz i z pozostalego po smazeniu plynu zrobic sos (ja dodalam przecier pomidorowy,creme fraiche i zagescilam zageszczaczem) ,najlepiej smakuje podane z ryzem.
ogorek004.jpg

ogorek012.jpg

ogorek020.jpg
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Jaki ciekawy pomysł na coś nowego na obiad. Szkoda, że na razie ogórków nasiennych nie ma rynku, bo od razu bym zrobiła.
Spytam jeszcze tylko, czy duszony ogórek nie ma strasznie miękkiej konsystencji?
 

doris71

Member
Lis 9, 2008
9,365
0
0
dziś na obiad
 

Załączniki

  • og_rki_faszerowane.jpg
    og_rki_faszerowane.jpg
    23.3 KB · Wyświetleń: 0
  • obiad_z_og_rkami_na_gor_co.jpg
    obiad_z_og_rkami_na_gor_co.jpg
    17 KB · Wyświetleń: 0