Sernik krawcowej

Alll

Member
Paź 9, 2008
523
0
16
SERNIK KRAWCOWEJ

10 żółtek
sok z 1/2 cytryny
1 kg twarogu śmietankowego
2-3 kisiele cytrynowe ( zależy od wilgotności sera)
1 łyżeczka proszku do pieczenia---składniki wymieszać


250g masła- rozpuścić- ostudzić-----dodawać małymi porcjami do masy jajecznej, dobrze utrzeć

10 białek
1 1/2 szkl cukru
2 cukry waniliowe-ubić, dodać do masy delikatnie wymieszać

Piec w temperaturze 180 st. ok 1 godzinę

Dostałam ten przepis od znajomej. Poczęstowała mnie nim i byłam zachwycona.
Jednak jej sernik znacznie upadł. Zamierzam upiec go metodą gazetową. Co wy na to? Uda się?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Może zrób z połowy porcji w mneiszej tortownicy?
A metoda gazetowa jest jedyną słuszną metodą pieczenia serników.

Podpisano: Ta, co nie wierzyła w tę metodę, ostatnio nawrócona gorliwa neofitka.
 

alan

Member
Paź 21, 2004
729
0
0
A co to takiego "metoda gazetowa"
gruebel_2.gif
 

Alll

Member
Paź 9, 2008
523
0
16
samanta @ 17 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=892672Może zrób z połowy porcji w mneiszej tortownicy?
A metoda gazetowa jest jedyną słuszną metodą pieczenia serników.

Podpisano: Ta, co nie wierzyła w tę metodę, ostatnio nawrócona gorliwa neofitka.
Już siedzi w piecu. Nie zrobiłam spodu. Po dziesięciu minutach już unosi się ponad formę. Trzymajcie kciuki.

Alan przeczytaj, bo warto.
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=1...t=0&start=0

Trochę zmodyfikowałam go pod przepis Joanny. W jej przepisie jest 6 łyżek mąki ziemniaczanej i 5 pszennej.
Ja dałam 3 kisiele plus 3 łyżki mąki pszennej.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
3 kisiele i 3 łyżki to dużo mąki. Ziemniaczanej, ale zawsze mąki i pewnie stąd rośnie. Nie wiem czy metoda gazetowa pomoże na "nierośnięcie". Serniki pieczone metodą gazetową prawie jej nie zawierają. Stąd i z uwagi na brak mąki bardzo ciężkie, smietankowe.
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
alice @ 17 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=8928203 kisiele i 3 łyżki to dużo mąki. Ziemniaczanej, ale zawsze mąki i pewnie stąd rośnie. Nie wiem czy metoda gazetowa pomoże na "nierośnięcie". Serniki pieczone metodą gazetową prawie jej nie zawierają. Stąd i z uwagi na brak mąki bardzo ciężkie, smietankowe.
Ten na przykład zawiera 5 pszennej i 6 ziemniaczanej https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=14230
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Niezupełnie, Alice.
icon_smile.gif
Metodę gazetową odkryłam w przepisie na torcik serowy (który jak słusznie prawi Lis zawiera sporo mąki) i tylko na zasadzie eksperymentu przekopiowałam na inne serniki, w tym amerykańskie.
icon_smile.gif



Alll, piękny sernik. A to się znajoma zdziwi, jak ją nim poczęstujesz.
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Alll

Member
Paź 9, 2008
523
0
16
Dziewczyny nie tylko, że upadł minimalnie to jeszcze równy jak stół.
Zjadłam dzisiaj kawałek i następnym razem zrobię bez proszku. Ja mimo wszystko go wyczuwam. Masa tak mocno jest napowietrzona, że powinna sama sobie poradzić. Zaraz zrobię dla Was fotkę jak wygląda w przekroju.
Gdyby nie ten proszek to byłby idealny, puch, miód, malina.

Tak podaję moje serniki gościom. Z brzoskwiniami, sosem czekoladowym i i z bitą śmietaną. A, że ja bitej nie lubię więc na tej fotce jest bez. Koniecznie ze świeżą melisą. Spróbujcie ją zjeść z ciastem moim zdaniem rewelka.

334na8j.jpg
 

Alll

Member
Paź 9, 2008
523
0
16
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Alll @ 18 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=892981Gdyby nie ten proszek to byłby idealny, puch, miód, malina.
Czyli urósł, a nie opadł? Co oczywiście oznacza mega puszystośc !
lecker.gif
Jestem mocno zainteresowana ! Wydawało mi sie zawsze że metoda gazetowa zapobiega w ogóle rośnięciu (i opadaniu) i nie stosowałam jej do serników, które mają mieć lekka konsystencję.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Nie, Alice, metoda gazetowa zapobiega właśnie niekontrolowanemu opadaniu, przesuszaniu i pękaniu ciasta. Świetnie się nadaje do lekkich, puszystych serników.
icon_biggrin.gif


W przypadku serników typu cheseecake rośnięciu zapobiega nienapowietrzanie masy serowej i mieszanie jej łychą zamiast mikserem. Metoda gazetowa gra tu rolę łaźni wodnej.

Alll @ 18 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=892981Gdyby nie ten proszek to byłby idealny, puch, miód, malina.
Nigdy nie piekę serników z proszkiem. Białka ubite z cukrem w zupełności wystarczą do utrzymania puszystej struktury ciasta, zwłaszcza w tak dużej ilości, jak tutaj.


W tym przypadku dodatkowo zamiast kisieli dałabym zwykłą mąkę ziemniaczaną wymieszaną z pszenną, bo nie lubię sztucznego kisielowego posmaku. Wolę naturalną wanilię czy skórkę otartą z cytryny.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Joanna @ 18 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=893035Nie, Alice, metoda gazetowa zapobiega właśnie niekontrolowanemu opadaniu, przesuszaniu i pękaniu ciasta. Świetnie się nadaje do lekkich, puszystych serników.
icon_biggrin.gif


W przypadku serników typu cheseecake rośnięciu zapobiega nienapowietrzanie masy serowej i mieszanie jej łychą zamiast mikserem. Metoda gazetowa gra tu rolę łaźni wodnej.
Joanno! Miód na moje serce. Bo ja ostatnio chce trochę wrócic do pieczenia puszystych serników (stęskniłam się za nimi), ale zawsze miałam problem z ich opadaniem (niezbyt dużym ale jednak). Dziękuję za precyzyjne wyjaśnienia
anbetung.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Powiem Ci, że i ja zatęskniłam za puszystą sernikową pianką i dlatego piekę dziś torcik serowy z malinami.
icon_biggrin.gif
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Upiekłam, metodą gazetową rzecz jasna. Sernik (następnego dnia po przechowywaniu w lodówce) jest: bardzo puszysty (niewiele urósł ale i minimalnie tylko opadł) i nieco kwaśny (chyba nie dodam następnym razem cytryny i kisielu, tylko budyń śmietankowy , bo w tych puszystych sernikach kwaśność mi nie pasuje). Z pwnością będę jednak piekła go oraz inne serniki puszyste również metodą gazetową. Efekt puszystości i lekkości jest zniewalający, Dziękuję za przepis a Joannie za uwagi.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: