Risotto z burakami

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Dawno mnie nie było...

Szukałam natchnień na risotto. Risotto z warzywami (marchewka, kalafior, cukinia) już się opatrzył, aczkolwiek chętnie do niego wracam. Risotto z pieczarkami brązowymi - wyśmienite, ale jak zbyt często się to jada, to się przecież przejada. W ramach eksperymentu zrobiłam risotto z burakami wzorując się na książce Valentiny Harris "Risotto-Kochbuch", ale w ogóle przepisu się nie trzymając. Któżby się trzymał przepisu, jak brak rosołu, alkoholu nie daję, bo dzieci małe mają to jeść (wiem, wiem - wyparuje, ale jednak poczekam z alkoholizowaniem potraw). Zrobiłam więc coś na wzór, a jednak nie do końca
icon_wink.gif


Cebulę drobno pokrojoną podsmażyłam na oleju, dodałam do tego ryż. Jak się zeszklił, to zalałam wodą, dodałam pokrojoną w drobne słupki marchewkę (można starkować), trochę grubiej pokrojoną cukinię i pokrojone w grubą kostkę gotowane buraczki. Od czasu do czasu dolewałam wodę, mieszałam. Na koniec doprawiłam solą i pieprzem. Dodałam parmezanu i gotowe. W sumie smakowało - dzieci też zjadły z chęcią. Jakby ktoś chciał odmiany, to polecam.

Jakby ktoś chciał rzucić okiem, jak to wygląda, to zdjęcia poniżej:




Jakby ktoś chciał oryginalny przepis, to mogę przepisać
icon_smile.gif


PS. Zamiast parmezanu dodałam dzisiaj trochę śmietanki, bo mi woda odparowała i też jest dobre.

Życzę oczywiście smacznego.
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
QUOTE (Lud_ @ 20 Sep 2009, 18:47 ) index.php?act=findpost&pid=893538Ja jestem chętna na oryginalny, jeśli można
icon_smile.gif
Proszę bardzo. Tłumaczenie bardzo wolne:

Risotto z burakami
(na 4-6 osób)
  • 1 duża cebula
  • 75g masła
  • 500g ugotowanych buraków, obranych i pokrojonych w kostkę
  • 500g ryżu arborio
  • 1/2 szkl. wytrawnego wermutu
  • 1,5l gorącego kurzego lub kaczego wywaru
  • sól morska i świeżo zmielony czarny pieprz
  • 3 łyżka drobno posiekanego szczypiorku
  • 3 łyżki drobno posiekanej pietruszki
  • 75g świeżo startego parmezanu
Zeszklić pokrojoną cebulę na połowie masła. Dodać buraki, smażyć kilka minut, aż będą miękkie. Dodać ryż, smażyć aż się podgrzeje i będzie błyszczący. Spryskać wermutem i gotować 1 minutę, aż alkohol odparuje. Mieszać, aż ryż wciągnie płyn, zanim dodamy wywar. Dodać połowę wywaru, posolić i popieprzyć, dalej gotować. Po ok 20 minutach, kiedy ryż jest ugotowany, a risotto kremowe w konsystencji, zdjąć garnek z kuchenki. Dodać resztę masła, część ziół i posypać parmezanem. Przykryć i gotować 2-3 minuty. Postawić w ciepłym miejscu, dodać resztę ziół i podawać gorące.

Przepraszam za kulawe tłumaczenie, ale jakoś niemiecki niezbyt mi leży w tłumaczeniu
icon_wink.gif


QUOTE (Lis @ 20 Sep 2009, 19:50 ) index.php?act=findpost&pid=893546Lemina!
icon_biggrin.gif
Co tam? Przepis się spodobał?