Ryba pieczona z warzywami*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Taką rybkę przygotowywała moja Mama. Jest pyszna, delikatna i soczysta, a przy tym szybko się ją robi.

rybka_w_folii.JPG

filety ryby - u mnie 2 filety dorsza
pieczarki - 250 g
marchewka - 1 duża
pieprz
sos sojowy lub ew. sól
olej

folia aluminiowa


Rybę, jeśli jest zamrożona - rozmrozić.
Pieczarki pokroić w plastry i usmażyć na niewielkiej ilości oleju, aż będą złote. Marchewkę zetrzeć na tarce - duże oczka.

Przygotować tyle prostokątnych kawałków folii aluminiowej, ile mamy filetów.
Na środku każdego kawałka układać startą marchewkę a na niej rybę. Rybę skropić sosem sojowym lub posypać solą oraz pieprzem. Na wierzchu ułożyć podsmażone pieczarki. Całość zawinąć szczelnie, jak paczuszkę.

Piec w piekarniku rozgrzanym do 200 st. przez ok. 20 min.

Podawać w całości, razem z folią. Jako dodatek pasuje świeże pieczywo bądź ryż.
 

Załączniki

  • rybka_w_folii.JPG
    rybka_w_folii.JPG
    115.6 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Lubię ryby pieczone w folii. Wykorzystam i ten przepis. Tylko ja folię, przed położeniem ryby, smaruję lekko olejem, żeby ryba do niej nie przywarła.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Seniorko, tutaj ryba nie przywiera: leży na marchewce i jest przykryta pieczarkami. Wytwarza się razem trochę sosu, który zapobiega także przywieraniu marchewki. Ciesze się, że przepis zwrócił Twoją uwagę
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Jak widać przerzuciłam się na Twoje odżywianie. Byłam dzisiaj w delikatesach Alma i kupiłam z lodu bardzo ładny filet z dorsza. Taki bardziej jednoosobowy. Dostosowałam do niego resztę składników i zrobiłam bardzo smaczną rybę. Najwieksze opory mialam przed marchewką, za którą nie przepadam, ale muszę przyznać, że tutaj bardzo dobrze się komponuje. Zjadłam z ziemniakami z koperkiem, jarzyny już miałam przy rybie - wszystko było bardzo udane. Dzięki za przepis i pomysły na menu.
lecker.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Seniorko, nawet nie wiesz, ile radości sprawiają mi Twoje słowa! Jak napiszę, że jest mi "bardzo miło" to oczywiście będzie to prawda, ale jest mi dużo bardziej niż miło. Ogromnie się cieszę, że przepisy przypadły ci do gustu i że rybka smakowała
bussi.gif
 

kasik

Member
Gru 14, 2005
535
0
0
Zapisane do wykonania.
Już mi ślinka cieknie.
Takie proste danie,że ja wcześniej na takie nie wpadłam.
Rybkę z folii robię zawsze a nie pomyślałam,żeby ją tak smacznie urozmaicić.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Kasik, bardzo mi miło, że Ci smakowało
icon_biggrin.gif
 

kajmakam

Member
Mar 17, 2009
8
0
0
A słuchajcie a tego sosu sojowego to dużo lać? Czy tak raczej pokropić troszeczkę? Bo ryba delikatna i nie chcę zepsuć...
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Pokropić, żeby za słone nie wyszło
icon_smile.gif
Lub po prostu posolić tak, jak lubisz.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

łezka

Member
Maj 4, 2007
41
0
6
Wczoraj robiłam tę rybkę na późny obiad-wyszło bardzo dobre, dodałam jeszcze przyprawę do ryby.Dzięki za super przepis.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Łezko, bardzo się cieszę, że przepis przypadł Ci do gustu
icon_smile.gif