Szachownica serowa

aguś25

Member
Lis 30, 2009
353
0
0
CIASTO

2 szklanki mąki
1 szklanka cukru
3 łyżki kakao
2 łyżki dżemu lub powidła
1 szklanka mleka
2 całe jajka
1/2 kostki margaryny
1 łyżeczka sody
Margarynę utrzeć z cukrem i żółtkami, dodając dżem , mąkę z kakao i sodą. Wlać mleko. Ubić z białek pianę , dodać do ciasta i delikatnie wymięszać łyżką.
Piec w temp. 180 stopni przez 30 minut.

SER

1 1/2 kg sera
1 kostka margaryny
1/2 kg cukru ( proponuje według gustu )
1 budyń śmietankowy
6 jaj
2 łyżki kaszy manny
2 łyżki mąki ziemniaczanej
Ser zmielić . Margarynę utrzeć z żółtkami i cukrem. Dodać ser i pozostałe składniki. Ubić pianę z białek (ważne aby była bardzo sztywna - podczas ubijania można dodać szczypte soli ), dodać do sera i delikatnie wymieszać łyżką.

WYKONANIE CIASTA
Placek przekroić wzdłuż na 9 pasków. Ułożyć w formie 4 paski placka i 5 pasków sera , na przemian. Drugą warstwę układać odwrotnie : 5 pasków placka i 4 paski sera. Piec około godziny . po wystudzeniu polać polewą

Życzę udanych wypieków
Zdjęcie ciasta wrzucę przy najbliższej okazji , gdy będę go piekła. Polecam
wink.gif
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
Siostra Anastazja ma świetne przepisy, piekłam kiedyś jej architekta - smaczny był
lecker.gif
Ten też zapisuję do pieczenia
icon_smile.gif
 

aguś25

Member
Lis 30, 2009
353
0
0
Ciasto jest mięciutkie i wilgotne. Mimo dwukrotnego pieczenia jest rewelacyjne . Dlatego właśnie ten sernik tak bardzo mi smakuje . Dla pewności można sprawdzić wykałaczką czy ciasto napewno sie upiekło (przy pierwszym pieczeniu) . Myśle , że wilgotność swą zawdzięcza powidłom , które są dodatkim do niego
wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aguś25

Member
Lis 30, 2009
353
0
0
Zapomniałam dodać , że dobrze jest miec troszke więcej przygotowanego sera około 20 dag ( tak na wszelki wypadek bo może sie okazać , że ciasto nam bardzo dobrze wyrośnie i mogło by zabraknąć sera do wypełnienia przestrzeni między paskami ciasta ) Bardzo za to przepraszam
cluebat.gif