kupterma - Куптерма*

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
kup16.JPG

Składniki:

* 500 ml mleka,
* 100 g masła,
* 2 jajka,
* 1/4 łyżeczki soli,
* 1/3 - 1/2 szklanki cukru, (część cukru można zamienić na cukier waniliowy)
* 1,5 szklanki kaszy manny,
* 1 szklanka mąki,
* 7 g (całe opakowanie) drożdży instant

* do smażenia olej (ja miałam z pestek winogron)

Wykonanie:

Pogrzać mleko z masłem, aż do rozpuszczenia masła a następnie wystudzić do temperatury pokojowej lub odrobinę cieplejsze można zostawić (ja miałam takie lekko ciepłe). Jajka rozkłócić i dodać do mleka. Dodać również kaszę mannę, cukier, sol, mąkę i drożdże. Bardzo dobrze wymieszać, aby nie było żadnych grudek. Ciasto ma konsystencje gęstszego ciasta naleśnikowego. Przykryć i odstawić do wyrośnięcia w ciepłe miejsce na około 2 godziny (u mnie stało ponad 2 godziny).
Przygotować mała patelnię do której można dopasować pokrywkę. Wlać troszkę oleju na dno patelni, rozgrzać i wlać ciasto, tak aby go było ok. 1 cm. Smażyć pod przykryciem na małym ogniu. Gdy wierzch placuszka będzie suchy, przekręcić na drugą stronę (najwygodniej za pomocą pokrywki) i dosmażyć. To już trwa szybko.
Zjadałam takie gołe ale za to ciepłe placuszki. Pyszne były. Wydaje mi się, że można podać posypane cukrem pudrem czy z dodatkiem konfitury lub śmietany

kup13.JPG

Jedne smażyłam na małej patelni i są odrobinę cieńsze, a drugie smażyłam ma malutkiej patelence i te są sporo grubsze. Niestety, patelenka nie była teflonowa i trochę za szybko zrumienił mi się spód, więc musiałam przekładać placuszki, zanim wierzch był całkiem suchy. Ale, okazało się że to nic nie wpłynęło na smak czy jakość placuszków. Wyszły tylko trochę ciemniejsze

kup14.JPG
 

Załączniki

  • kup16.JPG
    kup16.JPG
    80 KB · Wyświetleń: 14
  • kup13.JPG
    kup13.JPG
    77.1 KB · Wyświetleń: 14
  • kup14.JPG
    kup14.JPG
    83.2 KB · Wyświetleń: 13

kasik

Member
Gru 14, 2005
535
0
0
Następny przepis zapisany na listę do zrobienia.
A zamierzałam się odchudzać,tylko,że co tu wejdę to znajduję nowe pokusy.
A silnej woli brak,oj brak.
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Tak mi się właśnie wydawało, że widzę na zdjęciu kaszę.
icon_smile.gif
Wyglądają smakowicie.
lecker.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
tej kaszy to wcale nie czuć w jedzeniu. Ciasto jest raczej pulchne, bo kasza miała dość czasu aby zmięknąć od mleka.
W sumie to robi się bardzo szybko. Zrobiłam ciasto, ustawiłam w łazience, bo tam najcieplej, i poleciałam na zakupy. Jak wróciłam to już było fajnie wyrośnięte i mogłam smażyć, co też nie zajęło dużo czasu.
 

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0
Ja za to kaszę mannę kocham! Ostatnio sie zastanawiałam, co jeszcze można z niej zrobić - te placuszki chętnie wypróbuję.
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
chleba brak, do sklepu nie chce mi się iść, a dzieci śpią... a ponieważ lubią kaszę mannę wyrobiłam ciasto na kuptermy
icon_smile.gif

mam nadzieję, że będą im smakowały
icon_smile.gif


EDIT:
musiałam dodać 1/2 szklanki mąki, ale wyszły puchate, chociaż na zdjęciu tak nie widać
icon_smile.gif


kudermy.jpg
 

Załączniki

  • kudermy.jpg
    kudermy.jpg
    230 KB · Wyświetleń: 6
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
inula @ 10 Feb 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=942903musiałam dodać 1/2 szklanki mąki, ale wyszły puchate, chociaż na zdjęciu tak nie widać
icon_smile.gif
a czemu musiałaś dodać? To ciasto wychodzi takie rzadkie , niczym na naleśniki (no, trochę bardziej gęste). Nalewałam je chochelką na patelnię, a ono sobie tak fajnie jeszcze rosło w tej patelni, aż do momentu gdy zrobiło się suche na wierzchu.
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
ciasto wydawało mi się na moje oko zbyt rzadkie, ale usmażyłam dwa placki na próbę - wyszły plaskacze. Dodałam pół szklanki mąki, może nawet ciut mniej i wtedy wyszły piękne
icon_smile.gif
Może to po prostu kwestia mąki.
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
inula @ 10 Feb 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=942964ciasto wydawało mi się na moje oko zbyt rzadkie, ale usmażyłam dwa placki na próbę - wyszły plaskacze. Dodałam pół szklanki mąki, może nawet ciut mniej i wtedy wyszły piękne
icon_smile.gif
Może to po prostu kwestia mąki.
a ile placuszków dawałaś na patelnię? Kupterma smaży się na małych patelniach, jeden placek na całą patelnię. Ciasto nie ma możliwości rozpłynięcia się na boki, bo w ryzach utrzymuje je brzeg patelni. Czy chce czy nie, musi rosnąc tylko do góry
icon_mrgreen.gif
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
smażyłam po 3 bo nie mam małej patelenki, mam mniejszą ale zmieściłby się tylko jeden i to by był wielkości małego naleśnika. Ale po dodaniu mąki pięknie strzeliły w górę i wyszły bardzo puchate, zresztą już ich nie ma bo zjedli
icon_mrgreen.gif
Druga sprawa to może gdybym dłużej wstrzymała się ze smażeniem to kasza może by bardziej napęczniała i dodatkowa mąka byłaby całowicie zbędna. Nie ważne, ważne jest to że smakowało
icon_smile.gif
 

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
Też je smażyłam , pyszności Krystyno
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif



kupterma.jpg
 

Załączniki

  • kupterma.jpg
    kupterma.jpg
    41.5 KB · Wyświetleń: 5
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0
Usmażyłam - dla mnie bomba
mniam.gif
icon_wink.gif


Jak już mówiłam, uwielbiam kaszę mannę, tutaj i tak zbytnio nie dominuje, ale dodaje takiego fajnego smaczku. Nie mam małej patelni, wyszły mi trochę 'plaskate' na dużej, ale smaku to nie zmieniło!
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Tak się zastanawiam co by było, gdyby to upiec.
gruebel_2.gif