Szaszłyki z kurczaka z Azerbejdżanu*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Przepis na delikatnego, nie suchego kurczaka o wyraźnej miętowej nucie, bardzo smacznego. Doskonale smakuja z keczupem i pastą z fety.

azerb.JPG

1 pierś z kurczaka
1-2 cebule

100 ml jogurtu
1 przeciśnięty ząbek czosnku
1 łyżeczka słodkiej papryki
1/2 łyżeczki ostrej papryki
1 łyżeczka suszonej mięty
1 łyżeczka soli
szczypta kurkumy


Kurczaka pokroić w kostkę i marynować przez godzinę.
Nabić na patyczki do szaszłyków razem z pokrojoną w krążki cebulą. Piec w piekarniku w 220 st. aż będą rumiane.
 

Załączniki

  • azerb.JPG
    azerb.JPG
    140.3 KB · Wyświetleń: 5
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Mięso jest bardzo miękkie i delikatne dzięki marynowaniu w maślance lub jogurcie. Byłam z niego bardzo zadowolona, soczyste i niewyschnięte.
Czuć dodatek mięty, nieczęsty w polskiej kuchni, jednak nam to odpowiadało.
Mam nadzieję, że i Tobie zasmakuje
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Zrobilam wczoraj te szaszlyki i musze powiedziec, ze z posmakiem miety bardzo mi smakowaly.
Mieso wyszlo soczyste i bardzo, bardzo kruche. Dla mnie super!
Zaznaczylam "dla mnie", bo Maz, dopiero, jak zjadl
icon_mrgreen.gif
, poprosil i zapytal o to, czy jak bede nastepnym razem robic,
to czy moglabym dla Niego zrobic bez tej miety, bo ten aromat miesa troche Mu przeszkadzal.
Smiac mi sie chcialo, bo za nim sie przyznal, ze nie bardzo z ta mieta, to robil niezle podchody i biedny sie "tlumaczyl"
rofl.gif

ze " ja nie mowie, ze to jest niesmaczne, bo to dobre, i fajnie przyprawione, ale.. (lekkie zaklopotanie... ) wolalbym bez tego, wiesz? "
Po chwili szybko dodal, ze "sama powtarzasz, ze mam Ci szczerze powiedziec, co i kiedy mi nie podchodzi"

rofl.gif
eh, ja nawet tego nie potrafie opisac
rofl.gif

Kochany jest
icon_mrgreen.gif

I nawet zjadl bez grymasow
rofl.gif


Przepis - zapisuje, bo na pewno bede go powtarzac. Dla siebie bede robic z mieta, dla Meza bez
icon_wink.gif

Zaden problem
icon_wink.gif

Podalam z ryzem i z sosem do pulpetow- Kermidta, bo nie mialam zadnego bialego serka i zero pomyslu na sos.
Smacznie wyszlo.

Mala_Mi, bardzo dziekuje za przepis
anbetung.gif
bussi.gif


PICT002_1.JPG
 

Załączniki

  • PICT002_1.JPG
    PICT002_1.JPG
    48.8 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Fajny mąż
rofl.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Caritko, śliczne Ci wyszły. Co do tej mięty to się zgadzam - trzeba lubić takie smaki, nie każde4mu może pasować, tym bardziej, że w polskiej kuchni raczej się jej nie używa.
Nam akurat smakuje, ciesze się, że Tobie też. A mężowi możesz faktycznie robić bez. Ja jestem szczególnie zadowolona z efektu marynowania w maślance.
icon_smile.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Ilona @ 10 Feb 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=943009Fajny mąż
rofl.gif
To prawda
icon_mrgreen.gif

ale i tak Go nie zrozumie.
Juz tyle razy Mu tluklam, ze jesli cos Mu nie smakuje, nie musi jesc, nie zrobi mi przykrosci, bo rozumiem,
ze nie wszystko wszystkim moze smakowac.
Ale nie przegadasz, dla Niego nie ma rzeczy niejadalnych, chocby tylko raz zjesc, sprobowac i ocenic.
Dobrze. Przynajmniej nie mam problemu
icon_wink.gif


Mała_Mi @ 10 Feb 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=943019Caritko, śliczne Ci wyszły. Co do tej mięty to się zgadzam - trzeba lubić takie smaki, nie każde4mu może pasować, tym bardziej, że w polskiej kuchni raczej się jej nie używa.
Nam akurat smakuje, ciesze się, że Tobie też. A mężowi możesz faktycznie robić bez. Ja jestem szczególnie zadowolona z efektu marynowania w maślance.
icon_smile.gif
bussi.gif

Oj, tak, przez ta maslanke mieso jest wyjatkowo kruche.
Powiem, ze bylam bardzo zaskoczona.

A tak jakos se mysle, ze moze, jak zje te szaszlyki drugi raz, to sie przekona
rofl.gif

- bo pamietam, jak bylo z ciastkami z lawenda
rofl.gif
- Najpierw nie, bo to nie Jego smak, a potem wcinal
rofl.gif

Tego nie zapomne
icon_mrgreen.gif

- ale oczywiscie! -Nie jestem taka i nie bede nic Mu wmuszac
icon_wink.gif
icon_mrgreen.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
A to jestem gorszą żoną Caritko bo jestem "taka" i dzięki temu mój mąż polubił wiele rzeczy których przedtem nie dotykał! Oni się nie znają na tym, co lubią!
A przepisik sobie skopiowałam bo bardzo mi odpowiada! I wiem że będę te szaszłyki często robić.
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Samanto, moze nie gorsza, ale z innym podejsciem
icon_wink.gif
bussi.gif

Ja z Mezem nie mam i nigdy nie mialam problemow, jesli chodzi o jedzenie, o nowosci itd.
Nigdy jeszcze nie zdarzylo sie, ze krecil nosem na cos, co przygotowalam. Nigdy.
Zawsze wszystko jadl, probowal tych nowosci i nigdy nie narzekal. Jesli cos Mu nie podeszlo (po zjedzeniu, bo nigdy nie odsuwa talerza"w polowie" )
to zawsze mi o tym mowil, ale bardzo delikatnie. Wlasnie tak, jak probowalam to opisac post wyzej
icon_mrgreen.gif

Dlatego wlasnie, ze jest taki, a nie inny, to poprostu nie mam sumienia wmuszac Mu czegos, co wiem, ze Mu nie podchodzi.
-Ale jesli Maz, bylby wybredny, ze tego nie, a na to nawet nie popatrzy, pewnie tez bylabym "taka"
icon_wink.gif


Znam kogos takiego, ze jak widzi zoltka z jajek na twardo w postaci pasty, to kreci nosem i nawet tego nie dotknie.
Ja moge wszystko zrozumiec, ale jakby mi sie taki maz trafil- pewnie nie mialby ze mna lekko
rofl.gif



EDIT:
Aha.
Ale za to dzisiaj zrobilam Mu cos, co uwielbia
icon_wink.gif
icon_lol.gif

- Zur
icon_lol.gif

icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
No ja miałam dość ciężki orzech do zgryzienia ale lata resocjalizacji swoje zrobiły
icon_mrgreen.gif

 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Rodzicom zrobiłam ale z modyfikacjami
icon_wink.gif

Śmietana zamiast maślanki, bez mięty. Pomiędzy mięso i cebule wciskałam pieczarki
icon_wink.gif

Do powtórek
daumen.gif


cvety.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Bardzo się cieszę, że do powtórek
icon_biggrin.gif