Gnocchi burro salvia

Amber

Member
Mar 25, 2009
3,273
0
0
uwielbiam włoskie makarony, kluski, itd.
W ostatnich ,Wysokich Obcasach' jest przepis na gnocchi, czyli włoski klasyk - Agnieszki Kręglickiej.
Dobrze się złożyło, bo te gnocchi 'chodziły za mną od dawna'
lecker.gif


400 g ziemniaków
80 g maki plus do wysypania stolnicy
1 żółtko
świeżo tarty parmezan
gałka muszkatołowa
sól 100 g masła
20 listków szałwii

Ziemniaki ugotować w mundurkach, obrać i przepuścić przez praskę.Im będą bardziej suche tym lepiej.
Zagnieść elastyczne ciasto z mąką ,solą i gałką.
Uformować wałek, podsypując mąką.Pokroić małe kluseczki i ugotować w osolonym wrzątku.
Maso rozgrzać na patelni, wrzucić listki szałwii i smażyć, aż będą kruche.Gorącym masłem szałwiowym polać odcedzone kluski,posypać parmezanem i pieprzem.
 

Załączniki

  • gnocchi_003.jpg
    gnocchi_003.jpg
    96.7 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Pytanie nie do mnie, ale chyba mogę dopowiedzieć ? Ostatnio robiłam gnocchi i dawałam żółtko do ciasta razem z mąką. Ciasto zagniatałam metodą podpatrzoną w telewizji. Po wstępnym zagnieceniu ciasta, naciskałam ciasto palcem. Jeżeli dołek pozostawał nienaruszony, to należało dodać jeszcze trochę mąki. Prawidłowo zagniecione ciasto, powinno "sprężynować". To znaczy wgniecenie po palcu, powinno zacząć wracać do pozycji wyjściowej
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
Krystyna9 @ 17 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=956762Pytanie nie do mnie, ale chyba mogę dopowiedzieć ? Ostatnio robiłam gnocchi i dawałam żółtko do ciasta razem z mąką. Ciasto zagniatałam metodą podpatrzoną w telewizji. Po wstępnym zagnieceniu ciasta, naciskałam ciasto palcem. Jeżeli dołek pozostawał nienaruszony, to należało dodać jeszcze trochę mąki. Prawidłowo zagniecione ciasto, powinno "sprężynować". To znaczy wgniecenie po palcu, powinno zacząć wracać do pozycji wyjściowej
Ha, naciskalam, naciskalam, maki dosypywalam, ale chyba za duzo w koncu jej dalam. Syn wciagnal i tak, maz tez nie narzekal
icon_smile.gif


niokki_cc.jpg

qd
 

Załączniki

  • niokki_cc.jpg
    niokki_cc.jpg
    31.5 KB · Wyświetleń: 0

annar

Active member
Wrz 13, 2004
199
31
28
Sorry!! ale nie moglam sie powstrzymac!! To po prostu zrob gnocchi......bez szalwii....ona nadaje aromat ....nie da sie niczym zastapic ,bo jak zastapisz to juz bedzie cos innego......