Currywurst*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Szybki i smaczny pomysł na kiełbasę. Niemiecka klasyka.
Ponieważ w Polsce nie znalazłam póki co odpowiednika kiełbasy, jaką jadłam w Berlinie, zastępuję ją więc zwykłą kiełbasą lub kiełbasą białą pieczoną. W obu wersjach świetnie smakuje.

currywurst.JPG

1 puszka pomidorów
2 łyżeczki miodu
2 łyżeczki octu
2 łyżeczki sosu Worcestershire
1 łyżeczka słodkiej papryki w proszku
1 łyżeczka curry
( ew. szczypta pieprzu cayenne)

kiełbasa

Kiełbasę upiec. W międzyczasie przygotować sos.
Pomidory przełożyć do rondla. Jeśli używamy całych - pokroić je drobno. Dodać miód, ocet, sos Worcestershire, paprykę i curry. Wymieszać. Gotować kilka minut, aż sos zmniejszy objętość i zgęstnieje.
Na końcu oprószyć mąką pszenną i wymieszać.

Kiełbasę podawać z sosem i frytkami lub świeżym pieczywem.
 

Załączniki

  • currywurst.JPG
    currywurst.JPG
    112.4 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Czy kiełbasa musi być pieczona w piekarniku? Czy też można ją obsmażyć na patelni? To drugie dla mnie byłoby wygodniejsze.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Seniorko, możesz obsmażyć, jak Ci wygodniej
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ja użyłam octu słodowego, bo jest delikatniejszy, ale myślę, że zwykły winny tez może być.
Mam nadzieję, że Ci zasmakuje. Co prawda na autentyzm smaku niemieckiej kiełbasy nie mamy tu co liczyć, ale potwierdzam autentyzm smaku sosu.
(ostrość dawkuj pieprzem cayenne wg upodobania, bo nie wiem, jak ostre lubisz. )
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Zrobiłam i zjadłam ze smakiem. W domu miałam tylko podwawelską, a nie chciało mi się wychodzić. Wyszło średnio ostre. Polecam, bo jest doskonałe.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Doruśka @ 23 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=958608najbardziej pasuje wg mnie biała kiełbasa.
Zgadzam się. Ale ze zwykłą też jest dobre.

seniorka @ 23 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=958611Zrobiłam i zjadłam ze smakiem. W domu miałam tylko podwawelską, a nie chciało mi się wychodzić. Wyszło średnio ostre. Polecam, bo jest doskonałe.
Seniorko, ogromnie się cieszę
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Prawda, cały sens tej potrawy to sos
icon_smile.gif
))
 

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83
Bardzo smaczne. Wczoraj robilam pierwszy raz z kielbasa podwawelska i smakowalo nam rewelacyjnie. Super pomysl na szybko obiad.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Małgośka, ogromnie się cieszę, że Ci smakowało
icon_biggrin.gif


Doruśka
daumen.gif
 

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83
Jutro znowu bedzie kielbacha
icon_smile.gif
Poczestuje nia znajomych, ktorzy wpadna na kawke i mala kolacyjke. Wszystkie przepisy z cina i wszystko mi sie pieknie udalo!
herz.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
To super
icon_smile.gif
 

Klosewik

Member
Paź 5, 2007
75
0
0
Kupiłam kiełbaski niemieckie z Lidla, więce będzie wnet jak w oryginalej Imbissbudzie. Dzisiaj przygotowałam też sos według tego przepisu. Zamiast sosu Worcester ( bo nie mam ), dałam sosu Tao Tao
cheers.gif
i łyżeczkę miodu więcej. Sos wyszedł pyszny.
anbetung.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bawareczka

Member
Wrz 7, 2010
3,391
0
0
a moj maz robi na patelni, poprostu nacina kielbase, posypuje Curry i podaje z Ketchupem.

Kielbasa rozni sie regionalnie, moje kolezanki z Berlina narzekaja, ze ta bawarska kielbasa to nie taka a Bawarzy w berlinie, pewnie tez narzekaja, ze nie taka.

Ja za tym daniem nie przepadam.