Rolada z kurczaka*

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
Pyszna rolada z kurczaka

1 duży kurczak
2 piersi z kurczaka
rodzynki (ile kto lubi, ja daje ok 5 dag)
sól, pieprz, majeranek
siatka do pieczenia mięsa


Kurczaka rozciąć na plecach lub brzuchu (ja wolę na brzuchu bo lepiej mi się potem zawija)
Wyjąć kości nie uszkadzając skóry, położyć skórą do spodu, "puste miejsca" uzupełnić dodatkowymi filetami (lekko rozbitymi).
Posypać solą, pieprzem, majerankiem, rodzynkami
Zwinąć w roladę, włożyć w siatkę do pieczenia. Posypać solą i pieprzem.
Piec ok 1-1,2 h - ja piekę w folii

Po wystudzeniu kroić w plastry
lecker.gif


czasami robię 2-3 na raz, i 1-2 surową zamrażam - potem tylko siup do piekarnika
icon_mrgreen.gif






 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
o rany! ale cudo!
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Cudo wspaniale ... tylko z robota pewnie gorzej ale w koncu musze sie zmierzyc z wybebeszeniem calego kuraka
icon_smile.gif
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Jest to prosty sposób na pyszną i niedrogą wędlinkę
icon_smile.gif
Też często robię roladę z kurczaka, jednak bez owocowych dodatków-następną spróbuję z rodzynkami.
Moim zdaniem roladę z powodzeniem można ugotować (czas gotowania podobny), niekoniecznie piec. Właśnie wczoraj gotowałam roladę w udźca indyka-też polecam
mniam.gif


Iva, czy rozmrożona rolada jest równie smaczna? Czy kurczak nie robi się suchy?
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
.agatka. @ 17 May 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=977966matkojakietomusibyćpyszne!niechmnietylkoktonauczyluzowaćkurczaka!

lecker.gif
lecker.gif
moni20 @ 17 May 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=977979Cudo wspaniale ... tylko z robota pewnie gorzej ale w koncu musze sie zmierzyc z wybebeszeniem calego kuraka
icon_smile.gif
Janka @ 17 May 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=978061Tutaj Beatasz pięknie pokazała https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=2640&st=20
do luzowania calego trzeba mieć troche wprawy ale do rolady rozcina się kurczaka i wyciąganie kości to naprawdę łatwizna
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Iva @ 18 May 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=978204do luzowania calego trzeba mieć troche wprawy ale do rolady rozcina się kurczaka i wyciąganie kości to naprawdę łatwizna
madrala
rofl.gif
jakos nie czuje sie przekonana ... i ja nie taka zdolna jak Ty ... jak robilam Beatowego kuraka to go troche zmaltretowalam
icon_mrgreen.gif
a tu trzeba wszystkie kosci wyciagnac
icon_mrgreen.gif
ale i tak zrobie, zdjecia mnie przekonaly a jak pomysle sobie o smaku
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
oj Moni, przyznasz mi rację jak go zrobisz!!!
na wielkanoc robiłam za jednym zamachem 4, bo 2 dla siebie i 2 dla znajomej i poszlo mi bardzo szybko, naprawdę!!!
Rozcięty kurczak to co innego, wszystko widzisz i masz duzo miejsca, nie to co luzowanie całego
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Iva ale ten kurak to bez skrzydelek i nóg jest tak
icon_question.gif
gruebel_2.gif

icon_redface.gif
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
Ilona @ 19 May 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=978697Iva ale ten kurak to bez skrzydelek i nóg jest tak
icon_question.gif
gruebel_2.gif

icon_redface.gif
skrzydełka odcinam w połowie, resztę własciwie robię tak jak All, Ona tak ładnie to opisała:

Alll @ 2 Oct 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=896937Uczyłam się trybować kurczaka wkładając go na chwilę do zamrażalnika. Mięso robi się bardziej twarde ( nie mrozić!!!) wtedy dla osoby mniej obeznanej w sztuce lepiej oddzielić je od kości.
Potrzebny jest bardzo ostry wąski nóż. Kurczaka przecinamy aż do szyi. Skrzydła, szyjkę, kuper odcinamy. Pałki nacinamy na około jak najniżej ( poniżej łydki
rofl.gif
) Od wewnętrznej strony pałki, miejsca nacięcia wbijamy nóż i rozcinamy okrawając kość udka z mięsa. Nóż należy prowadzić bardzo blisko kości , ciąć po maleńkim kawałku . Nie trzeba wycinać ścięgien. Najmniej problemu jest z trybowaniem w okolicach piersi i żeber. Szczególnie ostrożnie nacinać przy kręgosłupie. Płat mięsa jest bardzo nieregularnych kształtów. Trzeba tylko koniecznie wypełnić miejsca bez mięsa.
nóżki i skrzydełka - bez kości - " przeciągam do środka"
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
anbetung.gif
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
W ktorą storne zwijasz tego kurczaka?
Robiłam lecz zamiast rolady wyszedł mi baton. Zwijałam od boku do boku, może szczupłego kurczaka miałam.
icon_lol.gif

Dodatkowo posypałam zelatyna, kiedy soki wyciekały połączyły się z zelatyna tworząc otoczkę z galaretki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
FAN-TAS-TYCZ-NE!
naprawdę jestem pod wrażeniem! Uwielbiam rolady! Ta jest piękna i bardzo misternie wykonana! Muszę zrobić koniecznie! Tylko bym śliwkami nadziała... co myślisz?
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
Hiena @ 19 May 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=979071W ktorą storne zwijasz tego kurczaka?
Robiłam lecz zamiast rolady wyszedł mi baton. Zwijałam od boku do boku, może szczupłego kurczaka miałam.
icon_lol.gif

Dodatkowo posypałam zelatyna, kiedy soki wyciekały połączyły się z zelatyna tworząc otoczkę z galaretki.
ja zwijam od zadka do szyi
fiesgrins.gif

miałam płat prostokątny, zwijałam tak,że była dłuzsza i chudsza niż grubsza i krótsza
fiesgrins.gif


ale do takiego zwijania doszłam metodą prób i błędów
icon_wink.gif
zwijałam we wszystkie strony zanim wybrałam wg mnie najlepszą
icon_smile.gif

tak samo z rozcinaniem, rozcinałam i po stronie brzucha i pleców i teraz rozcinam na brzuchu bo wg mnie lepiej sie potem zwija.

zawsze kupuje największego kurczaka jakiego sie tylko da
icon_mrgreen.gif

piekłaś w siatce? ciężko się wklada do siatki
baa.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: