Cukinia z czosnkiem

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
Bardzo szybka, niezwykle prosta i przepyszna potrawa z cukinii.


Skladniki na 1 osobę:

cukinia
2 ząbki czosnku
1/2 pęczka natki pietruszki
lyzka oliwy z oliwek
sól
pieprz - szczypta
tymianek suszony - szczypta
oregano suszone- szczypta
pieprz bialy - szczypta
bombai masala ( gotowa mieszanka przypraw) - 1 lyzeczka

Cukinię pokroić w polplasterki o szerokości ok 1cm. Posolić. Odstawić na kilka minut.
Następnie wrzucić na rozgrzaną oliwę i smażyć kilka minut , mieszając i przewracając cukinię. Dodać pokrojony w paski czosnek. Dodać przyprawy. Wymieszać. Smażyć mieszając aby czosnek nie przywarl. Minutę przed końcem smażenia dodać natkę pietruszki. Smażymy do zrumienienia się cukini i czosnku.

Smacznego


Oczywiście ilość przypraw jest tylko przykladowa bowiem każdy lubi inne smaki - jednak nie rezygnujcie z Bombay Masala bo moim zdaniem to wlaśnie ta przyprawa nadaje niepowtarzalny smak potrawie.

Oto link do zdjęcia przyprawy http://www.rajsmakosza.pl/images/mieszanka...ala_kotanyi.jpg

I zdjęcie cukinii
icon_smile.gif


cukinia1.jpg



 

Załączniki

  • cukinia1.jpg
    cukinia1.jpg
    348.3 KB · Wyświetleń: 0

atunia

Member
Kwi 3, 2005
3,187
0
36
Mniam. Miałam tylko tandori masala, ponoć bardzo ostrą, więc dałam za mało, następnym razem wrzucę więcej albo kupię gdzieś bombaja
icon_smile.gif
. Na patelni po zdjęciu cukinii, na resztkach oleju, usmażyłam sobie bagietkę, pasowała.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
cukinia, czosnek i natka pietruszki - dla mnie raj. Chyba jutro na obiad
icon_biggrin.gif

Ale tej przyprawy to u siebie nie dostanę, zastapie pieprzem ziolowym, mam nadzieję, ze nie dostanę za to po dziobie
icon_redface.gif
 

atunia

Member
Kwi 3, 2005
3,187
0
36
Elle, ja tandori masala dorzuciłam do koszyka przy okazji zakupów w aledobre, 50 g za 2,74 czyli tanio jak barszcz ;)
nie wiem jak się ma do bombaj masali, bo masala są dla mnie na razie czarną magią (gdzieś był wątek na cinie, pamiętam), ale w porównaniu do pieprzu ziołowego ma więcej tajemniczości posmaku, spróbuj zakupić przy okazji, to sama sprawdzisz
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
Cieszę się , że smakowalo - oczywiście można kombinować z dodatkami i przyprawami pod swój gust. Nie próbowalam z marchewką , ale na pewno przetestuje
icon_smile.gif


I naprawdę polecam z porem moim zdaniem pasuje idealnie
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
atunia @ 16 Jul 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1003968Elle, ja tandori masala dorzuciłam do koszyka przy okazji zakupów w aledobre, 50 g za 2,74 czyli tanio jak barszcz ;)
nie wiem jak się ma do bombaj masali, bo masala są dla mnie na razie czarną magią (gdzieś był wątek na cinie, pamiętam), ale w porównaniu do pieprzu ziołowego ma więcej tajemniczości posmaku, spróbuj zakupić przy okazji, to sama sprawdzisz
icon_smile.gif
mieszkam na wsi, jedyny większy sklep który mam w zasięgu ręki to biedronka i eko - tam się nie spotkałam, więc niestety przyprawy nigdzie nie dorwę, trzeba sobie jakoś radzić bez
icon_lol.gif
 

atunia

Member
Kwi 3, 2005
3,187
0
36
Elle @ 17 Jul 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1004328mieszkam na wsi, jedyny większy sklep który mam w zasięgu ręki to biedronka i eko - tam się nie spotkałam, więc niestety przyprawy nigdzie nie dorwę, trzeba sobie jakoś radzić bez
icon_lol.gif
W sumie pojedyncze składniki bywają w większości sklepów, ja myślę, że sporo tutaj nadają smaku imbir z gałką, przynajmniej dla mnie wciąż są to przyprawy nieużywane w rodzinnym domu i oswajane, ale nadal "tajemnicze".
Inna sprawa, że wprawdzie do Kuchni świata od niedawna mam niedaleko, to i tak przyprawę zamówiłam przez sieć
icon_smile.gif
ale fakt, że przy okazji innych zakupów, tak dla samej przyprawy bym zamówienia nie składała.

hm, czy ten por mógłby być mrożony? Mam jeszcze zeszłoroczny, paczkę od teściowej dostałam i nie miałam do czego spożyć...
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Zrobię napewno bo wygląda na moje klimaty ta potrawa, tylko to, co Elle - moge sobie pomarzyć o głównej przyprawie, a samej przyprawy nie opłaca się zamawiać. Ale nie szkodzi, nie szkodzi, bo jest tu taka Cinka, obecnie wprawdzie na urlopie, która sama, dobrowolnie zaoferowała sie zaopatrywać mnie w co bardziej fanaberyjne przyprawy
banana.gif
i w ten sposób mam już czosnek niedżwiedzi
wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
Podalam sklad tej przyprawy więc myślę ,że można kupić wszystko osobno - cebulka, czosnek , papryka , pieprz , cynamon, galka muszkatolowa - są ogólnodostepne -myślę ,że kardamon i imbir też jest szansa dostać.

Jeśli ktoś chce mogę przeslać tę przyprawę - bez kosztów przesylki ( mam dostęp do firmowych znaczków - jeden mogę zapożyczyć )

Która chętna ??
icon_mrgreen.gif


(ps, przyprawa kosztuje 2 z groszami - dokladnie nie pamiętam )
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
iluana @ 17 Jul 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1004592Podalam sklad tej przyprawy więc myślę ,że można kupić wszystko osobno - cebulka, czosnek , papryka , pieprz , cynamon, galka muszkatolowa - są ogólnodostepne -myślę ,że kardamon i imbir też jest szansa dostać.

Jeśli ktoś chce mogę przeslać tę przyprawę - bez kosztów przesylki ( mam dostęp do firmowych znaczków - jeden mogę zapożyczyć )

Która chętna ??
icon_mrgreen.gif


(ps, przyprawa kosztuje 2 z groszami - dokladnie nie pamiętam )
ja osobiście nie skorzystam (żeby, ekhm, budżetu firmy nie nadwyrężać
icon_mrgreen.gif
), ale dziękuję za propozycję
icon_biggrin.gif
 

martucha.a

Member
Mar 1, 2009
100
0
0
zrobilam dzisiaj na kolacje- naprawde pyszne danko:) Nie mialam bombay masali wiec zrobilam wlasna mieszanke: kmin rzymski i kolendra w proszku, kardamon i odrobina galki muszkatolowej