kiełbasa domowa krojona

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Przepis z książki "Przetwory w gospodarstwie domowym" K. Pyszkowska

5 kg mięsa z łopatki, karkówki
5g saletry
0,5 kg słoniny
sól, pieprz
2 ząbki czosnku
5 ziaren jałowca
jelito cienkie.
Mięso pokroić w drobną kostkę, a słoninę w cienkie słupki. Pokrojone mięso i słoninę wymieszać z solą,pieprzem, saletrą, włożyć do emaliowanej miski i pozostawić w chłodnym miejscu do następnego dnia. Następnie wlać do mięsa szklankę przegotowanej, przestudzonej wody,dodać czosnek roztarty z solą i bardzo dobrze mięso wyrobić. Przygotowane jelitanapełnić masą mięsną, uważając aby między kawałkami mięsa nie tworzyły się pusteprzestrzenie. Kiełbasy pozostawić na drugi dzień do obsuszenia, a następnie uwędzić. Przechowywać kiełbasę zawieszoną na drążku w chłodnym miejscu.

Tak brzmi przepis, ale ja myślę, że można też kiełbasę ugotować lub upiec.
 

Wędzony

Member
Lis 22, 2013
3
0
0
BeataSz @ 17 Jan 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=55656Przepis z książki "Przetwory w gospodarstwie domowym" K. Pyszkowska

5 kg mięsa z łopatki, karkówki
5g saletry
0,5 kg słoniny
sól, pieprz
2 ząbki czosnku
5 ziaren jałowca
jelito cienkie.
Mięso pokroić w drobną kostkę, a słoninę w cienkie słupki. Pokrojone mięso i słoninę wymieszać z solą,pieprzem, saletrą, włożyć do emaliowanej miski i pozostawić w chłodnym miejscu do następnego dnia. Następnie wlać do mięsa szklankę przegotowanej, przestudzonej wody,dodać czosnek roztarty z solą i bardzo dobrze mięso wyrobić. Przygotowane jelitanapełnić masą mięsną, uważając aby między kawałkami mięsa nie tworzyły się pusteprzestrzenie. Kiełbasy pozostawić na drugi dzień do obsuszenia, a następnie uwędzić. Przechowywać kiełbasę zawieszoną na drążku w chłodnym miejscu.

Tak brzmi przepis, ale ja myślę, że można też kiełbasę ugotować lub upiec.
I jak wyszła upieczona?