Faszerowane pieczarki*

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
Składniki (na 7 pieczarek):

7 większych pieczarek
1 duża cebula
0.5 czerwonej papryki
0.5 białej papryki (może być też żółta lub zielona)
4 nitki szczypiora z dymki
garść tartego żółtego sera (w moim przypadku pokrojony drobno ser w plasterkach)
sól, pieprz

Pieczarki obieramy. Wykrawamy im nóżki i kroimy je w drobną kostkę. Cebulę obieramy. Cebulę i paprykę kroimy w kostkę. Szczypior kroimy drobno. Na rozgrzany olej (oliwę - ja miałam tylko olej) wrzucamy cebulę i paprykę i podsmażamy. Następnie wrzucamy nóżki pieczarek i szczypior. Podduszamy. Doprawiamy solą i pieprzem. Zdejmujemy z patelni i mieszamy z tartym serem. Otrzymany farsz układamy w kapeluszach pieczarek.

P7291908.jpg

Nafaszerowane pieczarki owijamy w folię aluminiową i kładziemy na mocno rozgrzanego grilla kapeluszami do dołu. Pieczemy ok. 20 -25 minut. 2 - 3 minuty przed końcem pieczenia przekręcamy pieczarki farszem do dołu, aby farsz był bardzo ciepły. Zdejmujemy z grilla, odwijamy z folii.

P7291933.jpg

Takie pieczarki można przygotować również w piekarniku. Po owinięciu w folię wstawiamy na 15-20 minut do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni.

Dwie niewidoczne na zdjęciu pieczarki zostały przyrządzone bez żółtego sera. U mnie ser z racji warunków polowych był w formie pokrojonych w kostkę plasterków.
 

Załączniki

  • P7291908.jpg
    P7291908.jpg
    177.4 KB · Wyświetleń: 0
  • P7291933.jpg
    P7291933.jpg
    235.9 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

doris71

Member
Lis 9, 2008
9,365
0
0
Shinju fajny przepis! U mnie kombinacja na temat:
ser tylko na wierzchu a farsz z reszty niedojedzonego na śniadanie tatara wołowego.
 

Załączniki

  • pieczarki_faszerowane.jpg
    pieczarki_faszerowane.jpg
    78.7 KB · Wyświetleń: 0