Pierożki z mięsem i szpinakiem*

matriocha

Member
Wrz 23, 2004
1,096
0
0
Pierożki z mięsem i szpinakiem
Przepis pochodzi z " kolekcji dobrej kuchni" , a ja już go odrobinkę przerobiłam

Ciasto:
40 dag mąki
1/2 łyżeczki soli
1/2 szklanki mleka
1 łyżka octu winnego
5 łyżek oleju
Nadzienie:
45dag mrożonego szpinaku
1 duża cebula
5 kromek (od piętki) chleba
25 dag miesa mielonego
ok 10 dag kiełbasy polskiej
1 łyżka siekanej pietruszki
2 jaja
1/2 łyzeczki soli
biały pieprz

Przygotowanie :
*ze składników na ciasto + 3/4 szklanki ciepłej wody zagnieść gładkie ciasto, przykryć nagrzaną miską i zostawić na 20 minut
* Szpinak rozmrozić, chlebek namoczyć, cebulkę pokroić w kostkę
* Odciśnięty chlebek wymieszać z mieskiem , dorzucić reszte składników ( szpinak też odcisnać, z białej kiełbasy zdjąć osłonkę i poćwiartować ) wszystko pożądnie wymieszać
*Na opruszonej maką stolnicy rozwałkować ciasto ( najlepiej ciasto podzielić na dwa kawałki ) i pokroić na kwadraty , łyżeczka nakładać nadzienię ( na środek) Kwadraty składać po przekątnej w trójkąt i przy pomocy widelca zacisnać brzegi
*W garnku zagotować wodę , wrzucić kostkę rosołową , albo jarzynkę , wrzucać pierogi , gotować na małym ogniu przez 10 minut ( nie doprowadzać do wrzenia) gdy wypłyną na powierzchnie znaczy że są ugotowane
* Oni piszą żeby podawać w gorącym rosole posypane szczypiorkiem lub z podsmażaną na rumiano cebulką , odsmażone na patelni. Posypać nadka pietruszki

Mój mąż był zachwycony, my jedliśmy tylko ugotowane posypane obsmażoną cebulką . A farszu wchodzi za dużo albo ja nie potrafie pożądnie pieroga napełnić
icon_smile.gif

Ciasto idealnie się skleja i nie rozwala podczas gotowania
icon_smile.gif


Justyna
[/i]
 
Lis 27, 2004
3,568
0
0
Zaciekawil mnie ten ocet dodany do ciasta. :shock:
Ja ciagle robie eksperymenty z pierogami. Musze wyprobowac.

A miesko surowe do srodka?

MzM
 

matriocha

Member
Wrz 23, 2004
1,096
0
0
mięsko surowe
icon_smile.gif
ugotuje się i jest pyszne
icon_smile.gif

No właśnie w niebie sie o ten ocet pytam bo mi spokoju nie daje :dump:
Ala magda skad ty polska kiełbache wykombinujesz ( lubdowolną surową ) :

Justyna
 
Lis 27, 2004
3,568
0
0
Polskiej nie wykombinuje, ale jest tu cus takiego pod tytulem "salsiccia" i to moze od biedy robic za kielbase surowa. Wlasciwie moglabym sprobowac tylko tego dadac jako surowe mieso.
W kazdym razie przepis sobie schowalam bo ja zbieram przepisy na pierogi.

mzM
 

Limonka

Member
Wrz 20, 2004
1,074
0
0
Dziś zrobiłam te pierogi, naprawdę polecam, bo są pyszne. Rodzinka zajadała się, aż im się uszy trzęsły. A ta chrupiąca skórka po podsmażeniu na patelni. ......pyycha.
icon_smile.gif