Rolada z indyka w aromatycznym sosie śliwkowym*

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Roladka_4.jpg

Miałam kawałek mięsa z udżca indyczego i trochę świeżych śliwek. Musiałam, nie wychodząc do sklepu, ugotować obiad. Udał się doskonale, a bardzo smaczny w tym daniu okazał się sos.
Składniki
0,5 kg mięsa z udżca indyczego
duża cebula
7 - 8 śliwek (węgierki lub dąbrowickie)
1 łyżeczka majeranku (suszonego)
olej i masło do smażenia
sól, pieprz

Mięso myjemy, suszymy i układamy prostokątny płat. Smarujemy go olejem, posypujemy solą i pieprzem. Na mięsie układamy 3 - 4 pokrojone śliwki, rolujemy w roladkę i sznurujemy nicią kuchenną. Jeszcze solimy i pieprzymy mięso z wierzchu, po czym obsmażamy w oleju z masłem. Podlewamy trochę wodą, dodajemy pozostałe pokrojone śliwki, cebulę pokrojoną w piórka i majeranek. Dusimy pod przykryciem około godziny, co pewien czas mieszając sos i polewając nim mięso. Gdy mięso jest miękkie, podajemy. Wyszła mi potrawa o wyrazistym smaku, jak już wspomniałam, z bardzo dobrym aromatycznym sosem.
 

Załączniki

  • Roladka_4.jpg
    Roladka_4.jpg
    188.9 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
z suszonymi śliwkami często robię, ze świeżymi jeszcze nie próbowałam, pewnie bardziej kwaskowe, jak mówisz, wyraziste - wygląda pięknie więc i smakować musi wybornie
mniam.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Masz rację Beatko, sos jest lekko kwaśny. Ale można dodać odrobinę cukru dla zlamania smaku, co zrobię następnym razem. W każdym razie warto spróbować, bo potrawa smaczna.