Curry z wieprzowiny i cebuli*

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
Przepis pochodzi z książki "Kuchnia Indyjska" Cornelii Zingerling. Mięso to jest bardzo miękkie, aromatyczne i niezwykle smaczne.

1 łyżka ghee lub oleju (u mnie był olej z braku ghee)
1 duża cebula, posiekana w grube kawałki
700 g chudego gulaszowego mięsa wieprzowego
2 strączki czerwonej papryczki chilli
20 g tartego świeżego imbiru
1 łyżeczka mielonej kolendry
1 łyżeczka cynamonu
0.5 łyżeczki sproszkowanego kardamonu
szczypta gałki muszkatołowej
odrobina soli, czarny pieprz
0.5 litra wody

W garnku rozgrzewamy olej i wrzucamy na niego cebulę. Podsmażamy ją na brązowo po czym dodajemy mięso. Kawałki mięsa obsmażamy z wszystkich stron, stale mieszając. Następnie zdejmujemy z ognia i odstawiamy na bok. Papryczki pozbawiamy pestek i kroimy w drobne kawałki. Pokrojone papryczki, tarty imbir i pozostałe przyprawy wrzucamy do moździerza i ucieramy. Utartą masę dodajemy do mięsa i dokładnie mieszamy. Dolewamy wodę (ja dolałam tylko jakieś 200 ml wody, ponieważ sporo "wywaru" powstało mi w czasie podsmażania mięsa). Przykrywamy i dusimy na małym ogniu, pod przykryciem przez około 45 minut. Sos powinien trochę zgęstnieć. Podajemy z ryżem, ja dałam brązowy ryż.

IMG_3404.JPG
 

Załączniki

  • IMG_3404.JPG
    IMG_3404.JPG
    271 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Zrobię w przyszłym tygodniu, bo jest stosunkowo proste i brzmi smakowicie. Teraz kończę, bo co chwila zawiesza mi się komputer. Pozdrawiam.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Zrobiłam dzisiaj, można powiedzieć - wieczorową porą. Przed chwilą skończyłam. Trzymałam się ściśle przepisu, a zadanie miałam ułatwione, bo moja kanadyjska przyjaciółka przywiozła mi spory zapas przypraw o różnej konsystencji. Więc na przykład kardamonu nie musiałam ucierać, bo miałam już zmielony. Wahałam się co do ilości papryczek, ale zawierzyłam przepisowi i wyszło wspaniałe danie.
lecker.gif
Dziękuję za przepis, a jutro poczęstuję tym curry gości. Zdecydowanie będę powtarzała.
PS. Wody rzeczywiście w przepisie za dużo. Dałam niepełną szklankę.
Serdeczne pozdrowienia i polecam. Curry jest doskonałe.
 

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
seniorka @ 8 Oct 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1034636Zrobiłam dzisiaj, można powiedzieć - wieczorową porą. Przed chwilą skończyłam. Trzymałam się ściśle przepisu, a zadanie miałam ułatwione, bo moja kanadyjska przyjaciółka przywiozła mi spory zapas przypraw o różnej konsystencji. Więc na przykład kardamonu nie musiałam ucierać, bo miałam już zmielony. Wahałam się co do ilości papryczek, ale zawierzyłam przepisowi i wyszło wspaniałe danie.
lecker.gif
Dziękuję za przepis, a jutro poczęstuję tym curry gości. Zdecydowanie będę powtarzała.
PS. Wody rzeczywiście w przepisie za dużo. Dałam niepełną szklankę.
Serdeczne pozdrowienia i polecam. Curry jest doskonałe.
Bardzo się cieszę, że Ci smakowało.