Kinder pingwin

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
Ciasto pochodzi z forum "smaczny" nie znalazlam go tu pod taka nazwa wiec nie wiem czy jest moze pod inna, jesli tak prosze o usuniecie. Ciasto robilam kilka razy i wg przepisu i z kremem karpatkowym, jest bardzo smaczne, puszyste, uwielbiamy je, robilam je takze jako tort z podwojnych skladnikow.
Polecam!

NA BISZKOPT:
-4 jajka
-3 łyżki mąki
-4 łyżki cukru
-1 łyżka kakao
-1 łyżeczka proszku do pieczenia

NA MASĘ:
-0,5 litra śmietany kremówki
-2 "śmietan-fixy"
-4 łyżki cukru pudru

NA GLAZURĘ CZEKOLADOWĄ:
-20 dag czekolady
-1/4 kostki margaryny
-2-3 krople oleju
-4 łyżki wody

BISZKOPT:
Oddzielić białka od żółtek. Z białek ubić sztywną pianę. Pod koniec ubijania dodać cukier. Później (wciąż ubijając) dodawać po 1 żółtku.
Mąkę wymieszać w oddzielnej miseczce z kakao i proszkiem do pieczenia. Dodawać ją do masy po 1 łyżce, mieszając ręcznie (pod żadnym pozorem przy pomocy miksera!!!). Ciasto podzielić na 2 równe części. Każdą z nich upiec w blaszce o wymiarach 25x36 cm, w temperaturze 180 stopni. Po 15 minutach powinny być gotowe. Uwaga! Proszę nie przerażać się,że ciasto wyszło cienkie! W tym właśnie tkwi jego urok

MASA:
Kremówkę schłodzić, a później ubić na sztywno z cukrem pudrem i "śmietan-fixami".

GLAZURA CZEKOLADOWA:
Wszystkie składniki rozpuścić razem na parze. Wystudzić.

TERAZ WYSTARCZY TYLKO...
Na pierwszy biszkopt nałożyć połowę masy. Ładnie wyrównać i rozsmarować na niej połowę glazury. Odstawić w zimne miejsce do czasu, aż zastygnie i stwardnieje. Wówczas nałożyć na nią pozostałą masę i przykryć drugim biszkoptem. Polać pozostałą glazurą.
 

Załączniki

  • P1000684_1_.JPG
    P1000684_1_.JPG
    169.7 KB · Wyświetleń: 0

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
wyjdzie na pewno tylko nie zmieniaj biszkoptu bo czesto mamy jakies swoje ulubione ale akurat w tym ciescie powinien byc ten, ciasto slabo wyrasta ale jest pulchne pyszne, obym tylko za pozno nie napisala
icon_sad.gif
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
bardzo sie ciesze
icon_smile.gif
u Ciebie tez ta czekolada w srodku byla plynna? bo teraz sobie przypomnialam (ciasto robilam juz dawno temu) ze ja nie czekalam az ta glazura zastygnie tylko kladlam odrazu druga czesc kremu i pozniej po przekrojeniu fajnie wyplywala (co widac chyba na zdjeciu) no i wydaje mi sie ze pieklam jeden biszkopt i przekrajalam go na pol ale glowy nie dam uciac
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
nie, tylko trzeba dodajac mieszac, ja najczesciej poprostu rozpuszczam czekolade na parze i dodaje troche mleka,bez margaryny wody itd
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
daje na oko az czekolada zrobi sie troszke bardziej rzadka, tak plus minus 5 lyzek,stawiam miske z polamana czekolada na garnek z wrzaca woda i jak sie rozpusci dolewam powoli mleko ciagle mieszajac
tak to wszystko nic do tej czekolady wiecej nie dodaje
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

izydorka

Member
Gru 9, 2008
1,319
0
0
Czy biszkopt wymaga nasączania?Jak ciasto zachowuje sie podczas krojenia-nie rozpada się? Wygląda b. smacznie.
Szukam pomysłu na ciasto na urodziny córki.
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
absolutnie nie trzeba nasaczac mysle ze by na tym bardzo stracilo,nic sie nie rozpada
taki byl tort z tego przepisu, nie najladniejszy ale na dowod ze sie da
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • P1010033.JPG
    P1010033.JPG
    165.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aguś25

Member
Lis 30, 2009
353
0
0
Ciacho wyszło tak :

S5025902.JPG

Jak dla mnie biszkopt wyszedł zdecydowanie za cienki i po przekrojeniu troszke sie rozpadał . Jak widac na zdjęciu na spodzie jest bardzo mało śmietany ( O,25 litra - ledwo wystarczylo na przykrycie biszkopta ) , a na górze 0, 5 litra . Śmietana wyszła mi mało stabilna , ale mysle ze to wina śmietany i być może za krotko ja ubijalam . Następnym razem użyje smietany 36% i dodam jej cały litr. Glazure czekoladową robilam według przepisu i wyszła super . W ciescie byla delikatnie plynąca tzn nie stwardniała całkowicie. Ogólnie ciasto bardzo smaczne ,ale nastepnym razem zrobie z malymi zmianami.
 

Załączniki

  • S5025902.JPG
    S5025902.JPG
    488.5 KB · Wyświetleń: 1