Sernik z dynią

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
Z okazji Festiwalu Dyni 2010 wymodziłam sernik z dynią - spód .agatkowy. z Jej cytrynowego sernika, a masa serowo-dyniowa zaczerpnięta z przepisu Marthy Steward
icon_smile.gif


Spód:
- 300 g mąki tortowej (-3 łyżki)
- 150 g masła
- 5 łyżek cukru pudru (dałam czubate)
- 3 łyżki kakao (w zamian za odjętą mąkę)


Wszystkie składniki potraktowałam malakserem, potem wysypałam na dno tortownicy (u mnie 28 cm).

Masa:
- 800 g delfiko waniliowego (ja za drugim razem dałam 500 g delfiko waniliowego + 300 g twarożku waniliowego z rodzynkami Pilosa z Lidla)
- 1 i 1/4 szklanki cukru
- 2 budynie waniliowe lub śmietankowe (w oryginale były 3 łyżki mąki)
- około 330 g puree z dyni
- 1 łyżka ekstraktu waniliowego (dałam więcej)
- 1/2 łyżeczki soli
- 4 duże jajka


Delfiko zmiksowałam z cukrem, wmieszałam budynie, potem dodałam puree, wanilię i sól. Ciągle miksując dodawałam po jednym jajku.
Masę wylałam na spód. Wstawiłam do piekarnika nagrzanego do 180 st.C. Piekło się około 45-50 minut.


Wyszło tak:

sernik_dyniowy_2.jpg

ja lubię serniki lukrowane lub posypane cukrem pudrem, M. polał sobie kremem balsamico z wiśniami, kupionym kiedyś w Lidlu
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • sernik_dyniowy_2.jpg
    sernik_dyniowy_2.jpg
    394 KB · Wyświetleń: 0

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Zrobiłam. Dałam 500 g sera śmietankowego Delfiko, 300 g naturalnego serka homogenizowanego z Lidla (7,5%), szklankę gęstego musu z pieczonej hokkaido, dwie łyżki mąki, lyżkę maizeny, łyżkę domowego ekstraktu z wanilii, ziarenka z jednej laski wanilii i trochę soku cytrynowego dla przełamania smaku. Spód zrobiłam z Digestive i mielonych pekanów.
Zapowiada się pysznie.

sernik_dyniowy.jpg

EDIT:
I jest pyszny.
 

Załączniki

  • sernik_dyniowy.jpg
    sernik_dyniowy.jpg
    16.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: