Delicja serowo-jabłkowa

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
Przepis znalazłam na blogu Evenki.

Biszkopt:
• 6 jajek
• 1 szkl. cukru
• 1,5 szkl. mąki


Jajka ubić z cukrem na puszystą, kremową masę. Wsypać przesianą mąkę i delikatnie wymieszać łyżką. Piekłam w prostokątnej blaszce 20x32 cm, wyłożonej pergaminem, przez ok. 35 minut w temp. 180°C.

Masa jabłkowa:
• 4 średnie jabłka (lub 1 słoik już gotowych jabłek)
- ja dałam 1 słoik jabłek z Lidla
• 2 galaretki pomarańczowe


Jabłka obrać, zetrzeć na tarce i rozgotować w niewielkiej ilości wody. Zestawić z ognia, wsypać galaretki i dokładnie wymieszać. Ostudzić.

Masa serowa:
• 500 g białego sera
- dałam 1 małe wiaderko Pilosa, masa wydała mi się trochę za rzadka więc oprócz budyniu dodałam jeszcze 1 łyżkę mąki ziemniaczanej
• 4 jajka
• 1 szkl. cukru
• 1 budyń waniliowy
• 1 szkl. mleka


Zmielony ser utrzeć z cukrem i jajkami na jednolitą masę. Przelać do garnka , postawić na małym ogniu i cały czas mieszając doprowadzić do wrzenia. Proszek budyniowy wymieszać z mlekiem, wlać do gotującej się masy serowej i ciągle mieszając gotować, aż masa zgęstnieje. Przestudzić na tyle, żeby masa nie spływała po posmarowaniu biszkoptu.

Wystudzony biszkopt przekroić na 3 placki.
Przekładać w następującej kolejności:

biszkopt + masa serowa + masa jabłkowa + biszkopt + masa serowa + masa jabłkowa + biszkopt + polewa.

Polewę jak zawsze zrobiłam Cinki
icon_smile.gif


delicja_serowo_jab_kowa.jpg
 

Załączniki

  • delicja_serowo_jab_kowa.jpg
    delicja_serowo_jab_kowa.jpg
    138.9 KB · Wyświetleń: 0

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Przepraszam serdecznie ale czy może to być już serek mielony który się kupuje we flaku?
icon_redface.gif
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
kasha, nie mam zielonego pojęcia co to za serek we flaku
icon_neutral.gif

w przepisie pisało: biały ser, ja dałam serek sernikowy z wiaderka, ale musiałam dodać łyżkę mąki ziemniaczanej aby masa była bardziej gęsta.
Jeśli ten we flaku to jest biały ser ale już mielony, to po prostu odejdzie Ci mielenie.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
kasha, serek we flaku się nada.

Zamiast galaretek pomarańczowych można dodać żelatynę i sok z pomarańczy
icon_smile.gif