Miętus

zauberi

Member
Paź 5, 2010
144
0
0
Przepis z gazetki - Ciasta sprawdzone przepisy. Polecam!

Ciasto:

250 g margaryny lub masła,

1 ½ szklanki cukru (dałam szklankę),

3 łyżki kakao,

1 łyżka cukru waniliowego,

4 jajka,

1 ½ szklanki mąki pszennej,

2 łyżeczki proszku do pieczenia

Masa:

500 g śmietany 36% - dałam 600g 30%,

4 łyżeczki żelatyny – dałam 5,

1 opakowanie miętowych landrynek – 90 g,

*barwnik zielony (opcjonalnie)

Dodatkowo:

2 opakowania ciastek z galaretką w czekoladzie,

Polewa czekoladowa: (zaczerpnięta z forum cin-cin ale niestety nie mam zapisane od kogo)

4 łyżki cukru,

2 łyżki śmietany,

3 łyżki kakao,

60 g masła,

1 łyżeczka żelatyny

Ciasto: masło roztopić, wsypać cukier i kakao. Wlać 5 łyżek wody, wymieszać, wystudzić. Wbić żółtka. Dodać mąkę z proszkiem do pieczenia, wymieszać. Białka ubić, delikatnie wymieszać z ciastem. Ciasto wlać do natłuszczonej formy (26x33 cm). Wstawić do nagrzanego piekarnika. Piec ok. 30 minut w temp. 160 stopni.

Masa: landrynki rozgnieść (włożyłam je w foliowy woreczek i walnęłam kilka razy tłuczkiem), rozpuścić w niewielkiej ilości gorącej wody, wymieszać, ostudzić. Żelatynę zalać ½ szklanki zimnej wody, gdy napęcznieje podgrzać aż się rozpuści, przestudzić. Śmietanę ubić. Dolać syrop z landrynek, żelatynę i barwnik.

Ostudzone ciasto przekroić wzdłuż. Jeden płat ciasta posmarować połową masy. Ułożyć ciastka. Posmarować resztą masy. Przykryć drugim płatem ciasta. Polać polewą (Żelatynę zalać niewielką ilością zimnej wody. Pozostałe składniki zagotować. Gdy żelatyna napęcznieje, podgrzać ją do całkowitego rozpuszczenia i dodać do masy. Dokładnie wymieszać i wystudzić)
 

Załączniki

  • mietus3.JPG
    mietus3.JPG
    151.7 KB · Wyświetleń: 1

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Polewa jak sądzę ta sama
icon_wink.gif
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=18276 a ciasto zapowiada się ciekawie - koniecznie muszę wypróbować bo to ulubione połączenie smaków mojego męża
icon_smile.gif
dzięki za zamieszczenie tu tego przepisu
wink.gif
 

zauberi

Member
Paź 5, 2010
144
0
0