Marchewkowe z ananasem

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,126
1,633
113
Przepisów na ciasto marchewkowe jest wiele i są do siebie podobne, ja piekę wg takiego:
4 jajka,
1 szklanka oleju,
2 szklanki marchewki (utartej na tarce duże oczka),
2 szklanki mąki pszennej
1-1,5 szklanki cukru (jeżeli dużo bakalii to lepiej 1 szklanka),
1,5 łyżeczki sody,
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1-2 łyżeczki cynamon,
1-1,5 łyżeczki kakao,
1 mała puszka ananasów ( 234 g ),
2-3 szklanki bakalii (jak kto lubi),
szczypta soli.
Jajka utrzeć z cukrem. Dodawać stopniowo przesianą mąkę razem z proszkiem do pieczenia, sodą, solą, kakao i cynamonem. Następnie dodać olej oraz pokrojone w kostkę ananasy wraz z sokiem (to co jest w małej puszce), marchewkę a na końcu bakalie. Do mieszania używam robota MUM . Piec w temperaturze 180 stopni około 45 – 1 godziny (trzeba sprawdzać patyczkiem czy gotowe). Na wierzch polewa z roztopionej czekolady oraz uprażone migdały. Smacznego
wink.gif

marchewkowe.jpg
 

Załączniki

  • marchewkowe.jpg
    marchewkowe.jpg
    55.3 KB · Wyświetleń: 9
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
Zabieram się do pieczenia
icon_smile.gif

Mała puszka ananasa ile ma gram? Kupiłam taką 565gr, ale nie wiem czy to mała czy duża.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hofi

Member
Sie 3, 2006
2,516
0
36
No to tak: ananasa dałam na oko, dwa plastry zostawiłam, soku z puszki dałam połowę, duuuużo bakalii, mniej cukru - 3/4 szklanki, wyszło bardzo smaczne ciasto, mąż, który nie lubi marchwi i nie wiem czy wysmakował, że ona tam jest (nic mu nie powiedziałam), stwierdził, że smaczne
icon_smile.gif
Pewnie będzie lepsze jutro jak sie smaki przegryzą.
 

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,126
1,633
113
hofi @ 1 Oct 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1189454No to tak: ananasa dałam na oko, dwa plastry zostawiłam, soku z puszki dałam połowę, duuuużo bakalii, mniej cukru - 3/4 szklanki, wyszło bardzo smaczne ciasto, mąż, który nie lubi marchwi i nie wiem czy wysmakował, że ona tam jest (nic mu nie powiedziałam), stwierdził, że smaczne
icon_smile.gif
Pewnie będzie lepsze jutro jak sie smaki przegryzą.
Hofi
icon_razz.gif

cieszę się, że ciasto Wam smakowało
icon_razz.gif
I rzeczywiście ciasto zyskuje z każym dniem
mniam.gif


Jeżeli chodzi o ananasa - to mała puszka 234 g ( dopisałam do przepisu ) , ale jak da się więcej anansów to nie wpłynie to źle na ciasto
lecker.gif
tylko z sokiem należy uważać i dobrze, że dałaś tylko połowę
daumen.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Zrobiłam dziś. Ciasto rzeczywiście bardzo smaczne, jednak z 1 szklanką cukru i sokiem z ananasa zbyt słodkie. Muszę pamietac żeby następnym razem jeszcze zmniejszyc ilośc cukru koniecznie, bo aż w gardle drapie
fiesgrins.gif

Połowę szklanki oleju zastąpiłam maślanką
fiesgrins.gif

Ciacho jest faaajnie wilgotne
mniam.gif
 

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,126
1,633
113
Cinka @ 5 Oct 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1191297Zrobiłam dziś. Ciasto rzeczywiście bardzo smaczne, jednak z 1 szklanką cukru i sokiem z ananasa zbyt słodkie. Muszę pamietac żeby następnym razem jeszcze zmniejszyc ilośc cukru koniecznie, bo aż w gardle drapie
fiesgrins.gif

Połowę szklanki oleju zastąpiłam maślanką
fiesgrins.gif

Ciacho jest faaajnie wilgotne
mniam.gif
Cinka
daumen.gif
cieszę się, że smakowalo. Cukier zawsze można dozować, ja ze względu , że daję baaardzo dużo bakali ( no i sok z zananasa ) zawsze daję znacznie mniej
icon_razz.gif
 

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83
Ciacho pyszne! Na pewno bede robic czesciej, bo jest szybkie i proste w wykonaniu, a smakuje super. Dalam 2,5 szklanki bakalii (spokojnie moglam dorzucic jeszcze pol szklanki), cukru 3/4 szklanki i ananasa w soku wlasnym. Dzieki za przepis
icon_smile.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
pyszne wyszło
lecker.gif
wszyscy jedzący chwalili, nie raz jeszcze powtórzę

marchewkowe_003.jpg
 

Załączniki

  • marchewkowe_003.jpg
    marchewkowe_003.jpg
    40.7 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,509
113
Zrobiłam wczoraj, cukru dałam 1 szklankę i to zupełnie wystarczy, mój ślubny lubi słodkie ciasta i wg.niego jest dostatecznie słodkie (dla mnie trochę za słodkie).
Polecam ten przepis, na pewno do niego wrócę. Gucio
anbetung.gif
.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Uwielbiam je, to najlepsze marchewkowe na świecie! Cukru dodaję 3/4 szklanki i obowiązkowo gorzka czekolada na wierzch.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: