Ciasto mrówkowe

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
[SIZE=24pt]Ciasto mrówkowe[/SIZE]
Przepis dostałam od sąsiadki Corinne.

Składniki:
  • 200g masła
  • 150g cukru
  • 4 jajka
  • 150ml mleka
  • 250g mąki
  • 1 paczka proszku do pieczenia (15g)
  • 1 paczka cukru waniliowego (10g)
  • 150g wiórków czekoladowych
Wykonanie:
  • Masło, cukier i jajka ubić razem
  • Dodawać po kolei kolejne składniki.
  • Babkową blaszkę wysmarować, mąką obsypać, wlać ciasto i piec ok 60min w temperaturze 180 stopni Celsjusza.

Moje uwagi:
  • robiłam z mąką prawie pełnoziarnistą
  • Czekoladę sama starłam (70% kakao)
  • Polewą, niesłodką potraktowałam i w sumie ciasto wyszło niezbyt słodkie.
  • Jeśli się je przepiecze, to jest trochę suchawe. Znika jednak zaskakująco szybko...

Zdjęcia:

 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
Bardzo dziękuję.
anbetung.gif

Proste, a efektowne. Oprócz czekolady można by pewnie dodać mielonych orzechów - będzie bardziej wilgotne.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
lemino, czy możesz podać wymiary formy, w której piekłaś?
Szerokość na górze i na dole, wysokość.
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Wczoraj zrobilam ale wyszedl mi zakalec
icon_sad.gif
Jak dolałam mleko masa wygladala jak zwazona, potem dosypalam make i bylo ok ale nie wiem czy to tez mogl byc przyczyna zakalca. A druga rzecz ktora zrobilam ewidentnie zle to jednak za krotko pieklam - bo 40 min w prodizu z dziurka. Ale jak sprawdzalam patyczkiem to juz suche bylo a nie chcialam zeby wyszlo za suche i przedobrzylam :/ Ciasto malo slodkie i u mnie wyczuwalna byla gorzka czekolada (starłam tylko 100g). Nie chcialo mi sie juz polewa lac to obsypalam cukrem pudrem.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
raczej za krotko pieczone i byc moze w za niskiej temperaturze,bo prodiz nie ma przeciez regulacji. Dlatego sam srodek mogl surowy zostac i wygladalo jak zakalec.
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
lemina @ 24 Oct 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1200372Nie sądzę, aby to było przyczyną zakalca.

Tym niemniej szkoda, że zakalec Ci wyszedł...
Ale pieklam w prodzizu z dziurka wiec zakalec byl na brzegach :/
Nie mniej ciasto zostalo zjedzone bo na szczescie zakalec nie byl az tak wyczuwalny
icon_smile.gif

A pieklam w prodizu bo czas gonil a w piekarniku pieklo sie mieso wiec nie chcialam zeby sie zapachy wymieszaly i potrawy przeszly innymi zapachami.
Gdyby nie scieranie czekolady to faktycznie ciasto robi sie ekspresowo. Na pewno zrobie je jeszcze kiedys
icon_smile.gif