Ciasto czekoladowe na kefirze

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Ciasto-

1 litr kefiru gestego
250 gr masla stopionego z 2 czekoladami deserowymi(?)i wystudzonego
2 szklanki cukru(u mnie brazowy)
5-6 szklanek maki
3-4 lyzeczki sody
----zamiast czekolady mozna uzyc kakao 4-5 lyzek.---

Kefir i maslo z czekolada wlac do duzej miski,dokladnie wymieszac rozga,dodac pozostale skladniki i wymieszac ponownie.
Sprobowac czy dostatecznie slodkie,bo u nas cukier jest mniej slodki.
Wylozyc na brytfanne z pieca(u mnie 25/35 cm) i piec w 200 st C do suchego patyczka.(ja nie sprawdzilam i mam brownie po 40 min)

Na polewe-
pol szklanki smietany kremowki zagotowac,zdjac z pieca i rozpuscic 1 czekolade biala albo zwykla-wystudzic w lodowce.Zmiksowac na piane-wylozyc na OSTUDZONY placek.

Uwaga:mnie wyszedl taki jak brownie ale powinien wyjsc bardzo puszysty

005.JPG
 

Załączniki

  • 005.JPG
    005.JPG
    89.1 KB · Wyświetleń: 1

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
No przecież Vidarka pisze że ich cukier jest mniej słodki - u nas z pewnością ilość cukru trzeba będzie uciąć i to porządnie.
 

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
Ale porcja tez jest duza, przeciez 6 szklanek maki to pewnie z kilo maki
icon_biggrin.gif
Czyli 1 szkl cukru na 3 szkl maki - wydaje mi sie to jakos normalnie slodkie
icon_biggrin.gif
 

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Cukier mamy mniej slodki i czekolady tez,poza tym gorzkie czekolady desertowe sa prawie nieslodkie a 2 szklanki cukru na duza brytwanne to tez nie jakies zabojcze ilosci chyba?
gruebel_2.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Nie. Ale nasz cukier plus nasze przesłodkie czekolady to może być za dużo - dlatego piszę że pewnie trzeba by ilość cukru uciąć.
 

Boshka

Member
Sie 23, 2006
6,400
0
0
Cinka @ 1 Jan 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1235877Nie. Ale nasz cukier plus nasze przesłodkie czekolady to może być za dużo - dlatego piszę że pewnie trzeba by ilość cukru uciąć.
Ale czegos nie rozumiem:
skoro murzynki sa na 1.5 szkl cukru i 2 szkl maki to one sa dopiero slodkie....
To ciasto jest na 6 szkl maki i 2 szkl cukru, czyli 2X mniej mniej slodkie, wiec nie bardzo rozumiem skad opinia, ze to ciasto bedzie ulepek?
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
A kto mówi o ulepku? Mówimy że może okazać się słodziuchne jak to ujęła ajaj - no i może, dla osób które nie lubią zbyt słodkich ciast 2 szklanki cukru plus dwie rozpuszczone czekolady w cieście plus trzecia w polewie to ogólnie ciasto może się okazać ZBYT słodkie. Ktoś sobie ujmie cukru ktoś inny nie - w czym problem?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

izydorka

Member
Gru 9, 2008
1,319
0
0
Vidarko-piękna ta polewa.A całe ciasto kusi mnie prostotą i szybkością wykonania.Może jutro zakręcę-tylko kefir nabędę
icon_mrgreen.gif
.