Drobiowe kotleciki krojone z pieczarkami*

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
Wstawiam przepis na ulubione kotleciki moich chłopaków.
Jeżeli taki przepis już gdzieś tu istnieje to przepraszam i proszę o usunięcie mojego.
Mam nadzieję,że umieściłam go w odpowiednim miejscu.Jeżeli nie to proszę o przeniesienie.

Kotleciki krojone z pieczarkami.

2 duże jajka
1 podwójna pierś z kurczaka
3 łyżki majonezu
3 łyżki mąki pszennej
3 łyżeczki vegety
1 łyżeczka musztardy
15 dkg plasterkowanych uduszonych pieczarek
natka pietruszki lub koperek
2 ząbki czosnku(dla lubiących)

Mięso pokroić w niewilką kostkę, posypać 2 łżeczkami wegety,jak ktoś lubi to może wcisnąć 2 ząbki czosnku.Dokładnie wymieszać,przykryć folią i wstawić do lodówki na 2-3 godz.
Jajka dokładnie rozmieszać z majonezem,mąką,1 łyżeczką wegety,musztardą.Teraz do tego ciasta włożyć zamarynowane mięso,pieczarki i zieleninę.Wymieszać. Łyżką nakładamy na patelnię z gorącym olejem, formując zgrabne kotlety. Smażymy na niewielkim ogniu, aż się ładnie zrumienią z obu stron. Podajemy gorące z ziemniakami i dowolną surówką lub ryżem ugotowanym na sypko.DSCF0029.JPG

Smacznego!
 

Załączniki

  • DSCF0029.JPG
    DSCF0029.JPG
    70 KB · Wyświetleń: 7
Ostatnią edycję dokonał moderator:

doris71

Member
Lis 9, 2008
9,365
0
0
dziękuję bardzo
wink.gif
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Muszę sprobować twoje kotleciki. Ja robię podobne, tylko zamiast maki pszennej daję ziemniaczaną, nie daję musztardy a za to sporo zestruganego na duzych oczkach sera żółtego o wyraźnym smaku.
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
w moim domu robi się bardzo podobne kotleciki, tylko z dodatkiem sera właśnie.
dziś będą na obiad.
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
26
48
Neteczko, dziekuje za przepis. Mielismy dzis na obiad i bedziemy miec jeszcze na kolacje, bo duuuzo mi ich wyszlo.
Pieczarki dalam surowe, a oprocz tego trzymalam sie przepisu.
Na pewno do powtorki, a zaraz podam przepis mojej mamie, ktora nie przepada za piersiami, a wydaje mi sie, ze te kotlety jej b. possmakuja
icon_smile.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
Ja wczoraj robiłam podobne, tylko dałam posiekaną cebulę, pomidory suszone (ze 3 sztuki), ser zółty w kosteczkę pokrojony, sporo ziół i pieprzu.
Mąż był zachwycony. Dzisiaj zjadłam na zimno z bułką i sosem majonezowoketchupowym. Pyszne były
icon_smile.gif
 

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
Cieszę się że Wam smakowały
icon_smile.gif
Ja też czasami trochę je modyfikuję-zależnie od tego co akurat mam.Ostatnio dodałam trochę kukurydzy i groszku ku uciesze dzieci,bo mieli kotleciki z tic tac-ami.Jednak ja najbardziej lubię te oryginalne z pieczarkami
lecker.gif
 

doris71

Member
Lis 9, 2008
9,365
0
0
potrzeba matką wynalazku, dziś mąż pomalował ściany pomiędzy blatem a szafkami wiszacymi, wczoraj masę smażyłam a dziś wsadziłam na wysmarowany masłem i wysypany bułką półmisek, posypałam bułką wierzch, polałam odrobiną oliwy, zapiekłam i ta wersja bardziej nam przypadła do gustu od smażonej, Neteczko dziękuję za inspirację
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
doris71 @ 5 Mar 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1263972potrzeba matką wynalazku, dziś mąż pomalował ściany pomiędzy blatem a szafkami wiszacymi, wczoraj masę smażyłam a dziś wsadziłam na wysmarowany masłem i wysypany bułką półmisek, posypałam bułką wierzch, polałam odrobiną oliwy, zapiekłam i ta wersja bardziej nam przypadła do gustu od smażonej, Neteczko dziękuję za inspirację
Ciekawy pomysł
daumen.gif



moni20 @ 27 Mar 2012 napisał: