Kotleciki z kurczaka

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Kotleciki z kurczaka

Takie bardziej placuszki niz kotleciki - z gotowanego miesa kurzego, podane z zielona salata i dwoma sosami.

1 jajko
1/4 szklanki majonezu
1/4 szklanki pesto z bazylii
2 lyzeczki musztardy
2 zabki czosnku
1/2 szklanki bulki tartej
2 piersi z kurczaka, ugotowane lub upieczone i drobniutko posiekane
1/3 szklanki pieczonej czerwonej papryki
1/3 szklanki posiekanej czerwonej cebuli

Sos pomidorowy:
1 szklanka posiekanych pomidorow
1/3 szklanki posiekanej czerwonej cebuli
2 lyzki posiekanej swiezej bazylii
2 lyzki octu balsamicznego
3 lyzki oliwki
1 lyzeczka pesto z bazylii

Sos majonezowy:
1/2 szklanki majonezu
2 lyzki musztardy
1 duzy zabek czosnku

zielona salata

Najpierw przygotowac sosy - polaczyc skladniki i dobrze wymieszac, kazdy osobno oczywiscie.
W duzej misce polaczyc jajko, majonez, pesto, musztarde i bulke tarta. Dodac posiekane mieso, pokrojona w kostke papryke i cebule. Wszystko dobrze wymieszac, podzielic na 8 rownych czesci i z kazdej formowac male, okragle placuszki.
Otoczyc w tartej bulce i smazyc na oliwce na srednim ogniu, okolo 3-4 minut na kazdej stronie. Lekko odsaczyc na papierowym reczniku.
Salate ulozyc na talerzach, lekko skropic dowolnym vinaigrette, ulozyc po dwa cieple kotleciki i podawac z przygotowanymi sosami i chrupiaca bagietka.
 

Miranda

Member
Lut 17, 2005
1,593
0
0
Zrobiłam, żeby było dietetycznie, tylko z sosem pomidorowym, zrezygnowałam też z bagietki. Bardzo dobre, delikatne kotleciki, którym pesto dodaje "tego czegoś". Ponadto pięknie się prezentują, zwłaszcza z dużą ilością sałaty. Szkoda, że nie mam cyfraka.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Znakomite!! Dziewczyny, jeśli nie macie pomysłu na wykorzystanie piersi z kurczaka - koniecznie wypróbujcie ten przepis.

Kotleciki są baardzo aromatyczne, smaki się rewelacyjnie komponują, pesto nie jest nadmiernie dominujące, a złagodzone majonezem. Wspaniałe jednym słowem. A mięso wczesniej ugotowane (ja ugotowałam w bulionie oliwkowo-bazyliowym) i posiekane jest milion razy ciekawsze niż zwykłe mielońce. Pycha!
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Pyszne kotleciki.
Zrobiłam je już jakiś czas temu na imprezkę i co ważne przygotowałam je dzień wcześniej, i podałam na zimno, jako przystaweczkę - smakowały wybornie. Sosy należy robić na świeżo, znaczy się w dniu pochłaniania.
Dziękuję Bajaderko - ZNOWU
icon_smile.gif
 

Nutka

Member
Wrz 25, 2005
815
0
0
Również i ja kotleciki jajeczne robiłam. Szybkie i jak to z przepisami bajaderki bywa - Pyszne!
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Bardzo dobre! Robiłam już jakiś czas temu, ale zapomniałam na śmierć skomentować. Wyszły mi trochę za suche, ale już wiem, co było źle.

Dziękuję bajaderko za przepis.