Chicken - Dog, czyli piersi kurczaka nadziane parówką*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Sympatyczna wariacja na temat kotleta z piersi kurczaka, dzięki której można szybko i łatwo odmienić codzienny obiad.

chicken_dog.JPG

1 podwójna pierś kurczaka
2 parówki dobrej jakości
1 jajko
1 łyżeczka musztardy
bułka tarta do panierowania
olej do smażenia

Pierś kurczaka cienko rozbić (ok 5 mm, uważając jednak, by jej nie podziurawić), kształtując w miarę możliwości foremny prostokąt. Mięso podzielić na 4 kotlety.
Parówki przeciąć w poprzek na pół. W każdy kawałek mięsa ścisło zawinąć połowę parówki.

Kolety maczać w jajku rozmieszanym z łyżeczką musztardy i panierować w bułce tartej. Smażyć ze wszystkich stron na złoto.
 

Załączniki

  • chicken_dog.JPG
    chicken_dog.JPG
    107.4 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Ja jeszcze robilam dodatkowo oprocz parowki z serem, bardzo smakowalo
icon_smile.gif
 

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
Dodałam do jajka i musztardy trochę pieprzu i zamiast bułki tartej użyłam otrębów
icon_smile.gif
i udało mi się kupić parówki, które mają 97% mięsa
icon_smile.gif

G. był bardzo zaskoczony, jak rozkroił
icon_mrgreen.gif
zdecydowanie będę do tego przepisu wracać, bo jest bardzo prosty, a po minimalnej zmianie niemal dietetyczny (pomijając olej do smażenia ;) ) no i smaczny oczywiście
icon_smile.gif


chickendog_salatkazupkichinskie_IMG_5915003.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Adrijah, ogromnie się cieszę,że smakowało
icon_biggrin.gif
Dziękuję za zdjęcie!
Ja też używam wyłącznie wysokojakościowych parówek
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0
A może tak jakiś ranking parówek by się przydał?
Kupujecie znane firmy ogólnopolskie, czy raczej lokalne? Ja najczęsciej 'Jedyneczki' z Indykpolu - dziecko to parówkożerca okropny, a w pojedynczym opakowaniu mogę te parówki dłużej przechować, lub schować przed córką
icon_smile.gif

Dla nas czasem w Lidlu z linii Linesse chyba, w takim niebieskim opakowaniu, też mają mniej tłuszczu podobno.
Macie inne hity parówkowe?
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Te z Lidla w dużych paczkach (te nie po kilka sztuk pakowane, ale po ok. poł kilo), zdaje się , że Pikok( przy okazji sprawdzę nazwę, będąc w sklepie), mają przyzwoitą zawartośc mięsa. Oprócz tego Sokołów - z szynki (pamiętam, ze mają 93%) i "Parówki Sokołów". To tak na szybko
icon_smile.gif
 

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
ja polecam Sokołów z szynki, te co mają 93%
u mnie w sklepie ML Delikatesy zobaczyłam luzem parówki z szynki, byłam pewna, że to te i poprosiłam całą paczkę. Okazało się, że to Tarczyński (wcześniej nie znałam firmy) i mają 97% mięsa
icon_smile.gif

Z drobiowych w Tesco były parówki z kurcząt, pamiętam, że miały chyba 85% mięsa i 2 lata temu to było najwięcej ze wszystkich dostępnych. Nie wiem jak teraz, bo dawno ich nie jadłam, może są już jakieś lepsze i drobiowe