Porterówka*

Iwcia

Member
Wrz 17, 2004
728
0
0
Pycha
icon_smile.gif
Szybka nalewka, która mozna spozywac od razy po przygotowaniu
icon_smile.gif


0,5l ciemnego piwa Porter
1 szklanka wody
3/4 szklanki cukru
1 cukier wanilinowy
1 szklanka spirytusu

Piwo, wodę, cukier oraz cukier wanilinowy podgrzac, uwazajac żeby nie wykipiało. Jak cukier sie rozpusci, zdjąć z gazu ostudzić, dodać spirytus, wymieszać. No i można już pić
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Całkowicie zgadzam sie z Kamilą :mrgreen:
Porterówka po roku jest cudna - jedna z moich najulubieńszych nalewek :cheers:
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,963
113
Zrobiłam przedwczoraj i nie jestem pewna czy wytrzyma choć z miesiąc. :mrgreen: Jest tak pyszna, że nie moge o niej zapomnieć :mrgreen:
 

dickw

Member
Lip 20, 2005
11
0
0
ja robie taka porterowke... Dodaje troszke mniej cukru, ale jesli ktos lubi bardziej slodka to nie ma problemu
icon_smile.gif


PORTERÓWKA
2 butelki piwa porter, ok. 1 l spirytusu 96%, 0,25 l wodki, 50 dag cukru, ok. 7 dag miodu, 30 ml zaprawy

zaprawa:
do mozdzierza wrzucic kawalek cynamonu, kawalek galki muszkatolowej, 5 gozdzikow, 2 laski wanilii, 4 dag rodzynek, wszystko utluc i zalac 200 ml spirytusu. Odstawic na 2 tygodnie, co jakis czas wstrzasac. Zlac przez gaze do butelki. Otrzymane ok. 150 ml zaprawy wystarczy na ok. 10 l porterowki.

Do garnka wlac 1 butelke porteru, podgrzac do 80 st. C, dodac cukier, miod i mieszajac doprowadzic do wrzenia. Gotowac kilka minut, zbierajac z wierzchu wytwarzajaca sie piane i szumowiny.
Zdjac z ognia, wlac druga butelke porteru, 30 ml zaprawy i mieszajac wlewac powoli reszte spirytusu i wodke. Przelac do butelek i odstawic na ok. miesiac.