tarta warzywna na fasolowym spodzie

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
Uwielbiam tarty. ta pobiła smakowo większość mi znanych. Powstała spontanicznie po przeglądzie lodówki.

Składniki na spód:
2 szklanki ugotowanej fasoli
ząbek czosnku
sól, pieprz

zmiksować wszystko na gładko, wysmarować masą formę - u mnie okrągła, silikonowa, średnica 28 cm, więc nie musiałam jej natłuszczać ani wykładać papierem do pieczenia.

gdy fasolę ugotujesz dzień wcześniej, łączny czas przygotowania całego posiłku nie zajmie więcej jak 10 minut.

IMAG1982.jpg


Składniki na farsz:

1 cebula
7-8 pieczarek
2 średnie cukinie
2 gruntowe ogórki
pęczek natki pietruszki
2 gałązki liści selera
1 papryka czerwona
sól
pieprz

Włącz piekarnik na 180 st. C.
Cebulę obierz, posiekaj niezbyt drobno, wrzuć na patelnię z łyżką oleju i szczyptą cukru, niech się smaży.
W tym czasie umyj pieczarki i pokrój je w plasterki, wrzuć na patelnię do cebuli.
Tak samo ogórki i cukinie - pokrój najpierw wzdłuż na ćwiartki a potem w poprzek na plastry, dodaj na patelnię.
Posiekaj paprykę. Dodaj na patelnię. Dopraw solą, pieprzem, nie żałuj
icon_biggrin.gif

Niech się to smaży 4-5 minut.

W tym czasie przygotuj sos:
200 ml w miarę chudej śmietany(znalazłam 10%)
1 jajko
sól
szczypior

Rozmieszaj jajko ze śmietaną, połącz ze szczypiorem, posól.

Farsz z patelni wyłóż na spód fasolowy,wyrównaj łyżką.

IMAG1983.jpg


na farsz wylej masę śmietanowo-jajeczną.

IMAG1984.jpg


(dopiero po wstawieniu zdjęć zobaczyłam jakie tło ma masa śmietanowa :-D Składnik niezbędny do produkcji orzechówki.)

Na wierzchu ułóż kilka małych kulek mozarelli, które podczas pieczenia pięknie się roztopią.

IMAG1985.jpg


Piecz około 25 minut.
Smacznego!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sabuto

Member
Mar 23, 2012
6,305
0
36
Mam pytanie ja nie mogę jeść fasoli groszku i bobu więc Twój spód odpada, czy mogę upiac na zwykłym takim na tartę? Wiem,że nie będzie to już to samo,ale co zrobić
jak nie wolno
icon_neutral.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
sabuto @ 29 Jul 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1323796Mam pytanie ja nie mogę jeść fasoli groszku i bobu więc Twój spód odpada, czy mogę upiac na zwykłym takim na tartę? Wiem,że nie będzie to już to samo,ale co zrobić
jak nie wolno
icon_neutral.gif
oczywiście że możesz
icon_biggrin.gif
Może być zwykłe ciasto kruche, albo francuskie ciasto albo takie, jak na pizzę. jakie wolisz
icon_biggrin.gif

Smacznego!