Serowe tosty z chili*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Pyszne i proste tosty, które urzekają swoim smakiem: ser wspaniale komponuje się z papryczką chili, pomidorem i oregano. Ostrość można stopniować dowolnie, jednak tosty powinny być dość pikantne. To właśnie ta nuta smakowa nie pozwala o sobie zapomnieć i sprawia, że chcemy sięgnąć po więcej. Przepis: Vahchef Sanjay Thumma.

tost_chili.JPG

duża garść sera żółtego

1 zielona papryczka chili

1 pomidor

1 łyżka gęstej śmietany

1/2 łyżeczki oregano

1/2 łyżeczki słodkiej papryki



Ser zetrzeć na tarce. Ilościowo potrzebujemy ok. jednej dużej garści sera. Ser mieszamy w misce z pokrojoną drobno papryczką chili (bez pestek, ilość papryki uzależniona od tego, jak ostry smak chcemy uzyskać) oraz obranym, pozbawionym gniazd nasiennych i pokrojonym w kostkę pomidorem. Dodajemy śmietanę, oregano i paprykę, mieszamy całość, aż powstanie gęsta pasta.

Pastę układamy na tostach, dociskając, nie za grubą warstwą, by rozpuszczając się, nie spłynęła. Tosty opiekamy w piekarniku do zrumieniania.
Można użyć również bagietek lub bułek kajzerek.
 

Załączniki

  • tost_chili.JPG
    tost_chili.JPG
    112.3 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
Brzmi przepysznie
icon_smile.gif
Chętnie wypróbuję.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Smacznego
icon_smile.gif

Dodam tylko, że ja dałam całą papryczkę chili, bez ogonka 11 cm miała, drobniutko pokrojoną. Bez pestek. Zastanwiałam się, czy nie będzie za ostro (choć my lubimy ostre), ale wcale nie było. Te smaki sie jakoś dobrze równoważą, i całośc jest wyraźnie pikantna, ale nie przeraźliwie pikantna.
icon_smile.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Mi, zrobiłam dzisiaj ekspresowo na kolację, bo miałam bardzo mało czasu. Papryczkę chili miałam czerwoną (wzięłam bez pestek), reszta jak w przepisie., przy okazji zużyłam zalegajace mi w lodówce 2 nieduże pomidory. Nic mi nie spadło z tostów przy zapiekaniu, byłam bardzo głodna, więc moja wdzięczność nie ma granic
anbetung.gif
Doskonałe danko dla zabieganych głodomorów. A tak poważnie, to bardzo mi smakowało. Robiłam na pszennym chlebie tostowym. Zdecydowanie do powtórek.
icon_exclaim.gif
Dziękuję i dobrej nocy.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Seniorko, ogromnie się cieszę, że miałaś z pomocą tych tostów smaczną kolację
bussi.gif
.
 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Pyszne! Użyłam bułeczek kajzerek i ugnitłam je trochę
icon_smile.gif
, dzięki czemu mogłam nałozyć więcej farszu
mniam.gif

(tylko użyłam przyprawy chili bo nie mogłam dostać dzisiaj papryczki, ale ostry smak zachowany)
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
I znów wszyscy normalni ludzie kładą się spać, a ja zgłodniałam i biorę się za tosty Małej_Mi. Zaczynam się już uzalezniać od nocnego gotowania. Ale te tosty już robiłam i mam wprawę w przygotowaniu tego dania. Jest wyborne. Sprawdziłam, składniki są, więc życzcie mi "wieczorowego" smacznego.
lecker.gif



Edit: moja papryczka chilli lekko podwiędła, wiec zostawiłam w niej trochę pestek, dla zachowania ostrości.
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Miło mi, Seniorko, że do nich wracasz
icon_smile.gif

Dziękuję, Martha
icon_smile.gif
 

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
Przygotowałam. Nie miałam zielonego chilli, więc wykorzystałam 1/3 łyżeczki posiekanej czerwonej chilli marynowanej w oliwie. Śmietaną dałam z mleka prosto od krowy, a nie zwykłą sklepową. Wyszło pysznie
icon_smile.gif


IMG_0920b.jpg
 

Załączniki

  • IMG_0920b.jpg
    IMG_0920b.jpg
    133.3 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: