Pikantne ciasteczka.

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Najlepsze ciastka z żółtego sera, jakie znam. Doskonałe do piwa i czerwonego barszczu.

2207.jpg


18 dag startego żółtego sera typu ementaler
25 dag mąki
15 dag masła
3 łyżki śmietany
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki soli
1/2 łyżeczki mielonej słodkiej papryki

żółtko do smarowania
do posypania: mak, sezam, kminek


1. Mąkę z proszkiem do pieczenia przesiewamy na stolnicę, dodajemy ser wymieszany z masłem, śmietanę, sól i paprykę, zagniatamy ciasto, które następnie zawijamy w folię i wstawiamy na 2 godziny do lodówki.
2. Gdy ciasto już się schłodzi, wałkujemy je dosyć grubo (5 – 6 mm) i wycinamy foremkami ciastka. Układamy je na wyłożonej pergaminem blaszce, smarujemy żółtkiem i posypujemy makiem, sezamem lub kminkiem.
3. Ciasteczka pieczemy ok. 10-15 min. w temperaturze 200 stopni. Nie należy zbyt mocno rumienić ciastek, bo mogą mieć gorzki smak.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
no ladnie i prosto wygladaja -

Anusiaczku a natepnego dnia tez sa ok? bo bym we czwartek upiekla i jak je przechowywac? :roll:
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Spokojnie mogą leżeć kilka dni. Ja je przechowuję jak wszystkie ciastka w puszce
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
Anusiaczku leza skladniki na stole, ale ser mam inny chedar czy jakos tak.. probowalas z innymi rodzajami sera?

Juz prawie zaczelam zagniatac ciasto, ale jeszcze moze mi cos doradzisz, jak Cie Simsy puszcza :mrgreen:
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Simy długo mnie trzymały i już nie zajrzałam tutaj, kurcze
icon_sad.gif


Zawsze robiłam z ementalerem, bo tak gdzieś wyczytałam, że do ciastek taki ser jest najlepszy :dump: A co tam, spróbowałabym z tym chedarem i już!
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
Anusiaczek ja to wczoraj pol sklepu przekopalam za orzechami laskowymi i tym serem i nie znalazlam :dontknow:

Jak znam zycie t mi Bajaderka zaraz powie - oj tam jest tu i tu , ale kit tam zrobie dzis z tym co mam dziekuje ci za odpowiedz, sciskam dam znac jak wyszly :mrgreen:
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
Zronilam - sliczne male ludziki

stygna, zamiast slodkiej papryki dodalam ostra i sa bardzo ostre i bardzo dobre - dziekuje Anusiaczku
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
ja robiłam te ciasteczka jakieś 3 miesiące temu i aż mi wstyd że dopiero się udzielam w tym wątku :oops: mogę szczerze napisać ze są to jedne z najlepszych (o ile nie najlepsze!) ciasteczka jakie kiedykolwiek jadłam :herz: po prostu sie w nich zakochałam, sa tak pyszne że głowa boli ;) , prawie wszystkie sama zjadłam :oops: naprawdę róbcie je dziewczyny jeśli jeszcze ich nie spróbowałyście aha ja dałam ser edamski i posypałam je makiem i kminkiem
icon_smile.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
a ja z serem nie wystapie.

wtrace tylko, ze cheddar ostrzejszy, ale tez bardziej miekki wiec moga bardziej sie przylepiac. Ementaler slodkawy.
Szkoda by mi ementatera do ciasteczek, bo ja myszowata strasznie.

:idea:
przeciez ja z kozim moge :dump: :dump:

to i ja dziekuje za przepis