Bułeczki zapiekne z serem i masłem czosnkowym*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Zapiekane bułeczki z serem i masłem czosnkowym to propozycją, którą docenią nie tylko wegetarianie. Są pyszne i aromatyczne. To świetny sposób na wykorzystanie pieczywa z poprzedniego dnia. Można je przygotować na grillu bądź w opiekaczu czy w piekarniku. Polecam! Pomysł wg Meinerezepte.

DSC_1352.JPG

2-4 dowolne bułki (najlepiej z poprzedniego dnia)
garść sera żółtego
4 łyżeczki miękkiego masła
1 duży ząbek czosnku
1 łyżka siekanego koperku
szczypta soli

Bułki ponacinać najpierw wzdłuż a potem w poprzek tak, by powstała kratka. Ważne jest, by nie przeciąć bułki do końca - skórka u dołu powinna pozostać nie nacięta utrzymywać całą bułeczkę w całości.

Miękkie masło wymieszać z obranym, przeciśniętym ząbkiem czosnku, siekanym koperkiem i solą.
Wnętrze bułeczek ostrożnie wysmarować masłem - po trochu w każdym zagłębieniu. Pomiędzy nacięcia włożyć starty żółty ser.

Każda bułeczkę zawinąć w folię aluminiową. Najpierw pieczemy je ok. minut zawinięte (piekarnik 180 st. C), następnie rozwijamy, by wierzch się zrobił rumiany.

Podajemy gorące.

 

Załączniki

  • DSC_1352.JPG
    DSC_1352.JPG
    119.4 KB · Wyświetleń: 4

kero

Member
Wrz 7, 2014
542
0
0
Zrobiłam
freu.gif
jakie pyszne te bułeczki
herzen.gif
Teraz jak tylko będę miała bułki to już wiem że będę częściej korzystać z tego przepisu bo naprawdę warto
herzen.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
211
63
Widziałam gdzieś tak pieczony bochenek chleba - wyglądał fajnie, a ponieważ te kawałeczki większe, to dało się je wyciągać pojedynczo i zakąska gotowa
icon_smile.gif