Ziemniaki pieczone wg starego przepisu*

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
211
63
Pod takim tytułem ziemniaki pojawiają się w książce Barbary Hołub "Kulinarne niedyskrecje, czyli kuchnia ludzi znanych i lubianych" z 1990 r. Przepis podał Władysław Komar.
Robiłam je wielokrotnie, mało z nimi roboty, a ładnie się prezentują i świetnie smakują. Podam wersję z książki, ja dodaję jeszcze zioła, ziemniaki kroję w ósemki.

"Szklankę mąki (według oryginalnego przepisu powinna to być mąka żytnia, ale przepis wypróbowany jest też z mąką pszenną) wymieszać z 2 łyżeczkami soli. Obrane ziemniaki podzielić na mniejsze cząstki, opłukać, lekko osuszyć, obtoczyć w mące z solą. Na blachę wysypaną mąką ułożyć ziemniaki i piec w mocno nagrzanym piekarniku na złoty kolor. Skórka, która powstanie przez zapieczenie mąki, nadaje specyficzny, bardzo dobry smak ziemniakom. Można podawać je ze świeżym masłem".

Ja podaję je do drugiego dania, jakiegoś mięska z sosem
icon_smile.gif

Polecam!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

fartek

Member
Lip 19, 2014
7
0
0
Ja jem pieczone ziemniaki przynajmniej trzy razy w miesiącu, bardzo mi smakują również te z twojego przepisu obtaczane w mące i pieczone.
 

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0
Tak, to bardzooo stary przepis, znam go od dzieciństwa
icon_smile.gif
icon_smile.gif
icon_smile.gif


I prawdę mówiąc nigdy inaczej ziemniaków nie robiłam...chyba że w zapiekankach.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
211
63
Ja takiego przepisu nie znam, ale Aniq, Ty jesteś młódka, to to Twoje dzieciństwo to może być ok. 20 lat
icon_smile.gif

Mnie tez smakują, muszę znowu zrobić.